Zpět na » Serie A » Jonathan David má namířeno do Neapole

Jonathan David má namířeno do Neapole

Jonathan David má namířeno do Neapole © IconSport - Jonathan David

0

Líbilo se

20.04. - Jméno kanadského útočníka Jonathana Davida se již delší dobu skloňuje z odchodem z Lille. Tentokrát by se spekulace měly skutečně naplnit. Podle calciomercato.com má totiž David namířeno do italské Neapole, kde by si měl vydělat okolo 3 milionů eur ročně.

Čtyřiadvacetiletý forvard už čtvrtým rokem převyšuje francouzskou nejvyšší soutěž. V letošní sezoně má na kontě šestnáct ligových branek, v té loňské jich vstřelil o osm více. Dařilo se mu také v pohárech, a protože svoji výkonnost prokazuje dlouhodobě, neuniklo jeho jméno skautům věhlasnějších klubů.

Znamená jeho příchod konec Osimhena?

David hrává obvykle hrotového útočníka, což je pozice, která pod Vesuvem patří nigerijskému bombarďákovi Victoru Osimhenovi. Jeho jméno je pro změnu skloňováno zejména s kluby anglické Premier league, a tak by u Partenopei mohlo v létě dojít k zajímavé rošádě.

Další variantou pak je Osimhenovo setrvání a postupné zapracování kanadského útočníka. Ten by mohl sbírat minuty třeba i na pravém křídle, které v Neapoli momentálně hraje Matteo Politano.
Osimhen přicházel do Neapole stejně jako David z francouzského Lille. Klubu z jihu Itálie se jeho příchod náramně osvědčil, a tak se ve stejných vodách rozhodl lovit znovu. Pokud se oba tito ostrostřelci v příštím ročníku střetnou v jednom dresu, mohli by stále ještě úřadujícího mistra vrátit na italské výsluní.

Přečtěte si také: Inter se Scudettem v kapse vyhlíží posily do obrany, zláká Nacha nebo Kim min Jaeho?

Jiří Zubík / football-italia.net

Nejnovější články