Zpět na » Serie A » Szczęsny dochytal derby i se zlomeným nosem

Szczęsny dochytal derby i se zlomeným nosem

Szczęsny dochytal derby i se zlomeným nosem © IconSport - Wojciech Szczęsny

0

Líbilo se

15.04. - Brankář Juventusu Wojciech Szczęsny nastoupil v sobotu k ligovému derby proti městskému rivalovi FC Turín. Brzy čtyřiatřicetiletý gólman duel dochytal i přesto, že si po jednom ze soubojů odnesl zlomeninu nosu.

V závěru zápasu Szczęsny podstoupil s jedním ze soupeřů souboj, po kterém mu lékařský tým musel zastavovat krvácení z nosu. To se po několika chvílích podařilo a polský strážce svatyně Staré dámy pokračoval ve hře. Po utkání se však podrobil vyšetření, které odhalilo frakturu. Jednička Bianconeri tedy úspěšně absolvovala zákrok a měla by svému týmu chybět minimálně v příštím duelu s Cagliari.

Juventus opět ztratil

Stará dáma nakonec s Turínem pouze remizovala 0:0 a v závěru sezony bude mít ještě co dělat, aby uhájila pozici zaručující Ligu mistrů. Šest kol před koncem drží Juventus třetí pozici, s čtyřbodovým náskokem na čtvrtou Bolognu. Pátý AS Řím, aktuálně ztrácí osm bodů, avšak k dispozici má ještě nedohraný zápas s Udinese k dobru. Ten byl přerušen z důvodu kolapsu římského stopera Ndicky.

Juventus může také spoléhat na fakt, že se italským klubům daří v pohárové Evropě. V příštím ročníku totiž velmi pravděpodobně naskočí do milionářské soutěže hned pět zástupců Serie A.

Jiří Zubík / fotbalportal.cz

Nejnovější články