Zpět na » Serie A » Inter může získat scudetto v derby, ale také na zlost Juventusu 5. května

Inter může získat scudetto v derby, ale také na zlost Juventusu 5. května

Inter může získat scudetto v derby, ale také na zlost Juventusu 5. května © iconsport.photo - Lautaro Martínez

0

Líbilo se

10.04. - Inter Milán se stane letošním ligovým mistrem a žezlo, nebo chcete-li scudetto, převezme z rukou úřadující Neapole. Otázkou už není, zda se tak stane, ale kdy, protože luxusní náskok čtrnácti bodů nedává druhému AC Milán příliš možností pokazit mistrovské oslavy. Inter Milán proto může začít kalkulovat, kdy zatlouci pověstný poslední hřebíček do rakve. Bude to v derby právě proti AC Milán? Nebo snad 5. května, kdy tradičně slaví památné scudetto 2002 Juventus?

Inter vyhrál v posledním ligovém zápase, sice s obtížemi a v nastaveném čase, s Udinese a vydobyl si tak zpět čtrnáctibodový náskok v tabulce. Do konce Serie A chybí posledních sedm kol, rozdáno tedy ještě bude jednadvacet bodů, což současně znamená, že má Inter stále na dosah magickou hranici sta bodů.

Nadcházející víkend o titulu italského ligového mistra nic nenapoví, jelikož i po jeho odehrání bude stále ve hře osmnáct bodů a rozdíl mezi prvním a druhým nemůže být větší než sedmnáct bodů. Na přišití druhé hvězdy si proto Inter bude muset počkat nejméně do 33. kola, kdy přivítá v derby AC Milán. Jak příznačné... Pokud by nerazzurri do derby šli s výhrou proti Cagliari a zvítězili, stanou se ligovým mistrem bez ohledu na výsledek AC Milán se Sassuolem tento víkend.

Titul Interu v den derby Juventus - AC Milan?

Za zmínku stojí i další ligové kolo, které by Interu přineslo scudetto v den dalšího derby, Juventus - AC Milán. K tomu, aby ligový pohár putoval na Stadio Meazza by byl zapotřebí rozdíl třinácti a více bodů v tabulce na konci utkání.

Černomodrý večírek by se ale velmi příznačně mohl odložit až na den s velkým D. 5. května 2002 totiž Interu Milán proklouzlo scudetto mezi prsty ve prospěch Juventusu. S ohledem na velkou rivalitu mezi týmy by se nikdo nemohl divit, kdyby se Inter rozhodl oslavit scudetto právě 5. května 2024, postačoval by k tomu desetibodový náskok v tabulce.

V případě naprostého kolapsu týmu vedeného trenérem Inzaghim by ligový titul také poprvé v historii mohlo rozhodnout play-off, to bylo zavedeno od sezóny 2022/23 a týmům nařizuje hrát dodatečné utkání v případě rovnosti bodů v tabulce. Takový zápas by, v případě remízy, pokračoval přímo pokutovými kopy. Podobný scénář je ovšem v letošní sezóně velmi nepravděpodobný.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články