Zpět na » Serie A » Inter Milán studuje Acerbiho případ, zvažuje i prodej hráče

Inter Milán studuje Acerbiho případ, zvažuje i prodej hráče

Inter Milán studuje Acerbiho případ, zvažuje i prodej hráče © iconsport.photo - Obránce Interu Milán, Francesco Acerbi

0

Líbilo se

22.03. - V příštím týdnu by mělo být rozhodnuto o dalším osudu italského reprezentačního obránce a kmenového hráče, Francesca Acerbiho, který byl obviněn z rasismu. Na základě výpovědi obránce Neapole, Juana Jesuse, převzala případ Federální prokuratura, která prošetří okolnosti. Při možnosti deseti zápasového trestu pro Acerbiho začíná Inter Milán zvažovat prodej hráče v letním přestupovém období.

Když se ve vyhroceném okamžiku posledního ligového kola v utkání Interu Milán s Neapolí obránce Acerbi obořil na svého soupeře Jesuse a počastoval ho rasistickými nadávkami, musel tušit, že si zahrává s ohněm. Také se po upozornění rozhodčího obránci Neapole omluvil. Jaké pak bylo překvapení, když o den později obránce Interu Milán začal v médiích prezentovat odlišnou verzi příběhu.

Francesco Acerbi byl obratem poslán domů z přípravného kempu italského národního týmu a Inter Milán se prozatím zdržel komentářů celého případu. Míč je nyní na straně Federální prokuratury, která vyslechne obě strany a s přihlédnutím k získaným kamerovým záznamům rozhodne o udělení trestu, který v případě prokázání viny může mít spodní hranici ve výši deseti zápasového distance.

K jednání bude pochopitelně přizván generální ředitel Interu Milán, Beppe Marotta, a klubový právník, Angelo Capellini. Pokud by se rasistická povaha Acerbiho výrazů prokázala a hráči byl udělen zákaz činnosti, bude klub zvažovat další kroky. Inter Milán by se v krajním případě mohl rozhodnout Acerbiho v letním přestupovém termínu zbavit, konec konců hráči vyprší v příštím roce smlouva.

Zbaví se Inter Acerbiho?

Velká medializace případu naznačuje, že trest, se kterým od soudu odejde hráč Interu Milán, nebude nízký a nerazzurri proto musí kalkulovat s možností, že Acerbi v letošní sezóně již dohrál. Hráčem, který byl vždy v Milán považován za logického nástupce Acerbiho v týmu, je Stefan de Vrij. Nizozemský obránce se ale zranil na reprezentačním srazu, proto musí Inter sáhnout k jinému řešení. Na místě středního obránce by do konce sezóny dokázal nastupovat Bastoni, pozor ale i na Bissecka, jenž v posledních zápasech podává výborné výkony na levém kraji.


Přečtěte si také: Koopmeiners požádal Atalantu o svolení k přestupu

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články