Zpět na » Serie A » Paul Pogba je v šoku a zlomený ze čtyřletého trestu za doping. Plánuje se odvolat

Paul Pogba je v šoku a zlomený ze čtyřletého trestu za doping. Plánuje se odvolat

Paul Pogba je v šoku a zlomený ze čtyřletého trestu za doping. Plánuje se odvolat © iconsport.photo - Francouzský záložník, Paul Pogba, v ligovém utkání Juventusu

0

Líbilo se

29.02. - Francouzský záložník Paul Pogba přiznal, že je v šoku z rozhodnutí italského národního antidopingového úřadu, který mu udělil čtyřletý trest poté, co byl vítěz mistrovství světa pozitivně testován na doping. Pogba ve svém prohlášení uvedl, že se proti rozhodnutí plánuje odvolat ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu v Lausanne.

Italský národní antidopingový tribunál (TNA) dnes přijal žádost antidopingové prokuratury a udělil hráči čtyřletý zákaz činnosti, což je standardní délka trestu dle světového antidopingového kodexu (WADA).

Trest platí od chvíle, kdy byl hráč pozitivně testován a francouzský reprezentant si tak zahraje soutěžní zápas nejdříve v srpnu 2027. V tu dobu už nicméně hráči bude 34 let, což vyvolává pochybnosti o tom, zda Pogbu ještě vůbec někdy uvidíme na fotbalovém pažitu.

Pogba přiznal, že je z rozhodnutí v šoku a plánuje se odvolat proti tomuto rozhodnutí u Sportovního arbitrážního soudu v Lausanne, kde doufá, že očistí svoje jméno.

„Dnes jsem byl informován o rozhodnutí národního antidopingového tribunálu a věřím, že jeho verdikt je chybný,“ sdělil Pogba.

„Jsem smutný, šokovaný a zlomený z toho, že jsem přišel o vše, co jsem ve své profesionální kariéře vybudoval.“

„Jakmile budu osvobozen od zákonných restrikcí, objasním celý tento příběh, ale nikdy jsem vědomě nebo záměrně nebral žádné doplňky stravy, které by porušovaly antidopingové předpisy.“

„V důsledku tohoto dnes oznámeného rozhodnutí se proti němu odvolám ke sportovnímu arbitrážnímu soudu.“

Třicetiletý záložník Juventusu byl preventivně suspendován v září 2023 poté, co mu byl zjištěn pozitivní test na zakázanou látku DHEA, která zvyšuje produkci testosteronu, po utkání mezi Juventusem a Udinese, které se hrálo 20. srpna.

Francouzský reprezentant v tomto utkání nenastoupil, ale byl na lavičce náhradníků. Pogba posléze nastoupil ještě do utkání proti Bologni a Empoli, než byla v září oznámeno jeho suspendace.

Kam dál?

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články