Zpět na » Serie A » Juventus získal souhlas Koopmeinerse s přestupem

Juventus získal souhlas Koopmeinerse s přestupem

Juventus získal souhlas Koopmeinerse s přestupem © iconsport.photo - Nizozemský záložník Atalanty Bergamo, Koopmeiners

0

Líbilo se

20.02. - Nizozemský záložník Atalanty Bergamo, Teun Koopmeiners, je klenotem italské Serie A a jediným hráčem na svém postu, který dokázal skórovat ve všech pěti posledních utkáních, do nichž zasáhl. Pro trenéra Gasperiniho je naprosto nenahraditelný, nicméně v letním přestupovém období o něj kluby opět svedou bitvu a pokud by Bergamo mělo svolit k přestupu, pak má Koopmeiners jasno: bude chtít do Turína.

Cesta k tomu, aby si Atalanta a Juventus v letním přestupovém období plácli, je ještě velmi dlouhá a trnitá, ale začínají přicházet první náznaky a pozitivní zprávy. Jednou z nich je souhlas nizozemského záložníka s přestupem. Ba co více, pokud by se Atalantě sešlo více shodných nabídek, oznámil, že bude vždy preferovat přestup do Juventusu před jiným klubem nebo odchodem z italské Serie A.

To není málo, pokud si uvědomíme, že loni v létě měla na hráče spadeno Neapol a nabízela Atalantě 48 milionů eur, a letos se začínají ozývat kluby z Premier League. Při vyjednávání bude ale potřeba mít souhlas všech stran, a tak ano ze strany Koopmeinerse je sice velmi důležité, ale ne stěžejní. Tím je slovo Atalanty. V Bergamu pochopitelně nemají potřebu hráče prodávat, ale poté, co klub odmítl loni v létě nabídku Neapole existuje nepsaná dohoda, že hráč dostane letos v létě zelenou k přestupu v případě, že se na stole objeví zajímavá nabídka.

Jak vysoká? Těžko odhadovat, ale logicky by se mohla vyšplhat až na 60 milionů eur. Pokud se ovšem nestrhne přetahovaná, což je scénář, kterému by se Juventus chtěl vyhnout. Zároveň je ale pro turínský klub prakticky nemožné zainvestovat plnou částku jen tak lehce. Klíčem by mohli být talentovaní mladíci (Soulé, Illing Junior), případně prodej některého z velkých jmen (Chiesa, Bremer). O poznání menším, prakticky neexistujícím problémem, je platový požadavek hráče. Koopmeiners v Atalanta pobírá ročně 2 miliony eur, v Turíně by mohl dostávat klidně i dvojnásobek.

Jak se tedy zdá, klíčem k příchodu hráče může být tržní hodnota mladých hráčů na konci sezóny. Matias Soule, který letos hostuje a září ve Frosinone má v současné chvíli hodnotu zhruba 25 milionů eur, což by znamenalo, že nabídka za nizozemského záložníka by se zahráním jeho karty mohla snížit až na přijatelných 35 milionů eur.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články