Zpět na » Serie A » Juventus a AS Řím omlazují kádr, Verona rozprodala tým

Juventus a AS Řím omlazují kádr, Verona rozprodala tým

Juventus a AS Řím omlazují kádr, Verona rozprodala tým © iconsport.photo - Portugalský obránce Tiago Djalo z Lille přestupuje do Juventusu

0

Líbilo se

02.02. - Zimní přestupové okno málokdy nabízí tak zvučné přesuny, jako tomu bývá po sezóně. I přesto italská Serie A měla co nabídnout. Juventus a AS Řím potvrdili vůli omlazovat tým, Lazio neulovilo ani jedinou posilu, Barák doufal až do poslední chvíle v přesun do Cagliari a Verona rozprodala většinu týmu. To, co všechny týmy spojovalo byli mladí hráči, ti byli nejžádanějším zbožím Serie A.

Hotel Sheraton v Miláně byl tradičním středobodem posledního dne přestupového trhu italské Serie A. Zástupci klubů, agenti i hráči si zde dávají na konci ledna dostaveníčko, aby dotáhli na poslední chvíli přestupy. Nejinak tomu bylo i letos, dveře zimního přestupového okna se oficiálně uzavřely a fanoušci klubů mohou začít kalkulovat.

Strategie byly napříč italskou ligou různé, přizpůsobené potřebám jednotlivých klubů. AC Milán řešil akutní nouzovou situaci způsobenou zraněním hráčů okamžitým návratem Gabbii k týmu a nákupem Terracciana. AS Řím podepsal Angelina a Baldanziho, čím potvrdil snahu o omlazení týmu a Inter Milán s Juventusem, sokové v boji o ligový titul, pracují hlavně na perspektivitě.

Nerazzurri přivedli Buchanana jako náhradu za zraněného Cuadrada a zahájili hovory s Taremim, který by měl tým posílit v létě. Bianconeri si naopak pojistili nadějného mladíka Djalého a v záloze dají šanci talentu ze Southamptonu, Alcarazovi.

V Neapoli se po neúspěšně rozjeté sezóně i díky posilám budou chtít probojovat na pohárové příčky, s čímž by měli pomoci Traoré, Ngonge, Elmas a Dendoncker. Nahánět je ovšem bude Toro, které v lednu přivedlo čtyři velké posily: Lovata, Okerekeho, Masinu a Kabiče.

Byl to opět trh s mladíky, odhodlanými změnit tým proto, aby si zvýšili minutáž na hřišti. Huijsen již před sezónou odešel na hostování do AS Řím a mladá krev hýbala trhem i v lednu. Kumbulla odešel hostovat z AS Řím do Sassuola, AC Milán pustil Traorého do Palerma, Pellegrina do Salernitany, Romera do Almeríe a Maldiniho do Monzy.

Mohutnou revoluci v týmu zahájila také Verona, která nechala odejít rekordní počet třinácti hráčů, a Frosinone jenž se rozloučilo se sedmi fotbalisty. Bologna hledí do budoucnosti a kvůli předpokládanému odchodu Zirkzeeho po sezóny přivedla Odgaarda, zatímco Cagliari usilovalo o příchod českého reprezentanta Baráka, ale na poslední chvíli sáhlo po Gaetanovi z Neapole, čímž se dveře k odchodu pro ofenzivního hráče Fiorentiny uzavřely.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články