Zpět na » Serie A » Belotti do Fiorentiny dává zelenou Barákově hostování v Cagliari

Belotti do Fiorentiny dává zelenou Barákově hostování v Cagliari

Belotti do Fiorentiny dává zelenou Barákově hostování v Cagliari © iconsport.photo - Antonín Barák v dresu italského klubu

1

Líbilo se

31.01. - V posledních hodinách přestupového období se dotahují přestupy na několika frontách. Pro českého fanouška je nejdůležitější možné hostování Antonína Baráka v Cagliari. Reprezentační ofenzivní hráč dal odchodu na Sardínii zelenou, ale toskánský klub hostování umožní až ve chvíli, kdy najde do útočné řady náhradu. Tou by se mohl stát italský forward Andrea Belotti z AS Řím.

Chybí už jen kosmetické detaily, ale italský reprezentační útočník Andrea Belotti by měl v jarní části sezóny oblékat dres Fiorentiny. Ve středu ráno proběhla schůzka mezi vedením toskánského klubu a hráčem, na kterém se dolaďovaly detaily týkající se Belottiho platu v průběhu půlročního hostování.

V AS Řím Belotti pobírá více než 4 miliony eur, což byl také důvod, proč se oba kluby nedohodly na původní výměně za Jonathana Ikoného. Fiorentina bude mít, pokud hráč úspěšně absolvuje lékařskou prohlídku a podepíše smlouvu, na konci sezóny také možnost definitivního odkoupení.

Příchod Belottiho do Fiorentiny by mohl mít dominový efekt. V dresu fialek se totiž výrazně nedokázal prosadit Antonín Barák, který v jarní části sezóny bude chtít mít jistotu pravidelného hraní, aby jej neminula pozvánka na Euro do Německa. Fiorentina hostování českého hráče dala již dříve zelenou a také samotný Barák se s Cagliari dohodl na podmínkách zápůjčky. Poslední překážkou tak bylo hledání adekvátní náhrady, které jak se zdá, dostává konkrétní rozměr.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články