Zpět na » Serie A » Na hostování do Juventusu přichází Carlos Alcaraz

Na hostování do Juventusu přichází Carlos Alcaraz

Na hostování do Juventusu přichází Carlos Alcaraz © iconsport.photo - Argentinský záložník Carlos Alcaraz bude hostovat v Juventusu

0

Líbilo se

31.01. - Argentinský záložník bude v turínském klubu hostovat do konce sezóny ze Southamptonu, s anglickým klubem se Juventus navíc dohodl na částce za případné odkoupení. Pokud bude italský klub se službami jednadvacetiletého Argentince spokojen, za 40 milionů eur si ho bude moci pojistit na stálo. Nejdříve ale musí hráč dokázat, že v mladém týmu Juventusu dokáže zabojovat o místo v základní sestavě.

Carlos Alcaraz do anglické Premier League přišel před rokem, kdy ho Southampton za 13,5 milionů eur vykoupil z Racing Clubu Avellaneda a ve fotofiniši tak předstihl Inter Milán, který mladého hráče dlouhodobě sledoval a plánoval jeho zakoupení.

Čtyři vstřelené branky v osmnácti odehraných zápasech sice stačil na to, aby Alcaraz potvrdil své schopnosti, ale sestupu klubu do druhé ligy nezabránil, a tak záložník v této sezóně sbírá zkušenosti v Championship, kde zatím přidal další tři branky. Southampton je momentálně na třetím místě tabulky, pouhý bod za druhým Ispwichem, což by znamenalo přímý postup zpět do Premier League.

V průběhu středy se očekává přílet argentinského záložníka do Itálie, kde absolvuje lékařské testy a podepíše smlouvu v Juventusu. Stane se tak poslední posilou klubu v lednovém přestupovém okně. Poslední hodiny má italský tým také pokus o vyřešení situace okolo útočníka Moise Keana, jehož odchod na hostování do Atlética Madrid ztroskotal po lékařských prohlídkách.

Ty jsou ve většině případů pouhou formalitou, ale u Moise Keana vyšlo najevo, že se do hry bude moci vrátit nejdříve za tři týdny, což bylo pro Atlético překážkou. Neúspěšná transakce nikterak nezasáhla do plánů Juventusu na posílení týmu, který rozšířil záložní řady tak, jak ještě na podzim slíbil po oznámení absence Pogby a Fagioliho.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články