Zpět na » Serie A » Henderson nebo Samardžič? Juventus přemýšlí, komu předat otěžě zálohy

Henderson nebo Samardžič? Juventus přemýšlí, komu předat otěžě zálohy

Henderson nebo Samardžič? Juventus přemýšlí, komu předat otěžě zálohy © iconsport.photo - Jordan Henderson

0

Líbilo se

13.01. - Vedení Juventusu pokračuje v hledání dalšího záložníka, kterého by měl trenér Allegri k dispozici v jarní části soutěže. V posledních týdnech bylo osloveno mnoho jmen, přidalo se k nim také to Jordana Hendersona, bývalého hráče Liverpoolu, který nyní působí v Al-Ettifaqu. Anglický záložník by se rád do Evropy po pouhých šesti měsících vrátil, jednání s Turínem je ale teprve na svém počátku.

Jordan Henderson, záložník Al-Ettifaqu a bývalý hráč Livepoolu, zvažuje možnost návratu do evropského fotbalu. Po šesti měsících v Saudské Arábii doufá, že se mu podaří najít cestu, jak se vyvázat z lukrativní smlouvy. Nabídnut byl prostřednictvím svých agentů několika špičkovým klubům, včetně Juventusu, a pokud by se objevila možnost, jak se dohodnout bez zbytečných šíleností, Henderson rád s přestupem bude souhlasit.

Bývalý záložník Liverpoolu má profil hráče, nad kterým se vedení bianconeri zamýšlí. Trenér Allegri by sice dal přednost typově jinému hráči, ale Henderson se mu také líbí a proto jednání v příštích dnech nelze vyloučit.

Jordan Henderson je v podobné pozici jako Kalvin Phillips z Manchester City. Jedná se o hráče, který se vytratil ze sestavy z technických důvodů. Juventus hledá útočného záložníka, novou posilu, který by mohla při dlouhodobých absencích ve středu pole poskytnout kvalitu a potřebné góly. Henderson talčí na návrat do Evropy a v tuto chvíli je jednou z konkrétních variant Ajax.

Jako symbol práv LGBT byl Hendersonův přestup do Saudské Arábie hodně kritizován a anglický reprezentant by si rád celou komunitu usmířil tím, že si vybere nizozemský klub, který je hojně sledován fanoušky, kteří za rovná práva pro všechna pohlaví bojují.

Juventus nechce zůstat s prázdnýma rukama v případě, že by si Henderson vybral jinou cestu, proto sleduje i Lazara Samaddžiče. Záložník Udinese nicméně patří mezi ty, kteří budou na lednovém trhu jen těžko dosažitelní, proto je na místě uvažovat o šestiměsíčním hostování, aby mohly oba kluby v létě pokračovat v jednání o přestupu. Touhu posílit jeho prostřednictvím zálohu neopustila ani Neapol. Hráč vždy opřednostňoval Juventus, ale momentálně je jeho angažmá v Turíně velmi vzdálené.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články