Zpět na » Serie A » Samardžič do Neapole, klub uzavírá dohodu s Udinese

Samardžič do Neapole, klub uzavírá dohodu s Udinese

Samardžič do Neapole, klub uzavírá dohodu s Udinese © iconsport.photo - Srbský záložník Udinese, Lazar Samardžič v ligovém utkání

0

Líbilo se

02.01. - Novoroční dárek pro fanoušky Neapole přijde s několikadenním zpožděním, nicméně přijde. Aurelio De Laurentis rozveselil po bídném podzimu skleslé fanoušky azzurri nejdříve prodloužením smlouvy s Osimhenem a nyní osnuje příchod talentovaného srbského fotbalisty Lazara Samardžiče. Jednadvacetiletý hráč by měl z Udinese dorazit v příštích dnech, Neapol za něj severoitalskému klubu zaplatí přibližně 20 milionů eur.

Jak prezident klubu, Aurelio De Laurentis slíbil, tak také udělal. Neapol se musí v italské lize pokusit o zázrak a v jarní části sezóny dohnat ztrátu na pohárové příčky. „Budeme aktivní na trhu, abychom dohnali promarněný čas,“ slíbil po nepovedeném utkání s Monzou prezident klubu. Prvním velkým jménem by měl být Lazar Samardžič, srbský talent z Udinese, který byl v létě jen krok od podpisu v Interu Milán.

Přestup do vedoucího celku Serie A ovšem selhal na poslední chvíli, v době, kdy už byl Samardžič na lékařské prohlídce v Miláně. Důvodem krachu byl hráčův otec, který doslova za pět minut dvanáct požádal o odlišný bonus za podpis smlouvy a přestup stopnul.

Po prodeji Elmase a jistém odchodu Zielinského hledá Neapol posily

Samardžičův otec má ve vedení hráčovy kariéry evidentně významné slovo, proto je zahájení jednání mezi ním a Neapolí jasným signálem, že je přestup na spadnutí. Všichni pracují na tom, aby byla dohoda uzavřena co nejdříve. Lazar Samardžič je v hledáčku mnoha klubů a po prodeji Elmase a téměř jistém odchodu Zielinského na konci sezóny musí Neapol najít náhradu co nejdříve.

Příchod srbského záložníka je považován v Neapoli za absolutní prioritu. Mezi jihoitalským klubem a Udinese v zásadě panuje shoda na přestupové částce okolo 20 milionů eur. Ostatně osa Udinese - Neapol funguje velmi dobře již dlouhé roky. Od Quagliarelly přes Allana až po Mereta, Neapol měla ve Friuli vždy šťastnou ruku.

Samardžičovi bude v únoru dvaadvacet let, přesto má za sebou v italské Serii A již 76 zápasů, 9 branek a 8 asistencí. V Neapoli by měl být využíván jako středový záložník, ale v případě potřeby může naskakovat i jako podhrot. Jisté je, že s ním Neapol získá kvalitního všestranného hráče, který má velký potenciál a může významně přispět k rozvoji týmu.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články