Zpět na » Serie A » Šok: antidopingová prokuratura požaduje čtyřletý trest pro Pogbu

Šok: antidopingová prokuratura požaduje čtyřletý trest pro Pogbu

Šok: antidopingová prokuratura požaduje čtyřletý trest pro Pogbu © iconsport.photo - Záložník Juventusu Paul Pogba

2

Líbilo se

07.12. - Národní antidopingová prokuratura ve čtvrtek vyslovila verdikt, který francouzskému záložníkovi Paulu Pogbovi zlomil vaz. A to doslova. Nedojde na žádnou dohodu o vině a trestu, jak se proslýchalo v posledních týdnech. Paul Pogba absolvuje soudní řízení a bude čelit požadavku obžaloby na čtyřletý distanc za požití syntetického testosteronu.

Záložník Juventusu, který byl 12. září preventivně suspendován, měl pozitivní antidopingový test, což potvrdil i vzorek B. Požadavek na čtyřletý trest odpovídá předpisům, které nejvyšší možný distanc stanoví v případě, že hráč nedojde s žalobcem ke shodě ještě před zahájením soudního řízení. Lze tedy předpokládat, že Paul Pogba zamítl možnost dohody o dvouletém trestu.

Zpráva o tom, že je Paul Pogba o krok blíže definitivnímu konci kariéry, přišla do Turína ve čtvrtek dopoledne. Turínský klub, který je současným zaměstnavatelem francouzského reprezentanta, dostal vyrozumění antidopingové prokuratury o čtyřletém trestu o chvíli dříve, než se informace dostala na veřejnost. Ne, že by pro Juventus šlo o překvapivou zprávu. Příběh mezi Pogbou a Starou Dámou je jži uzavřen a klub pouze čeká na to, až bude diskvalifikace hráče definitivní, aby s ním mohla rozvázat smlouvu.

Juventus se Pogby rád zbaví, musí ale počkat na definitivu rozsudku

Linie bianconeri byla jasná, žádné rozhodnutí nebude přijato, dokud nebude zřejmý rozsudek prvního stupně. Poté se podle rozsahu diskvalifikace klub měl sejít s hráčovými zástupci a dohodnout se na dalším postupu. Ten už je v tuto chvíli dán, s výjimkou toho, že by se z požadovaných čtyř let v konečném verdiktu nestalo jen několik měsíců.

V opačném případě se Juventus rád zbaví břímě ve výši 9 milionů eur ročně, nicméně s ohledem na do této chvíle korektní vztahy se dá očekávat, že se obě strany shodnou na ukončení smlouvy vzájemnou dohodou. Pokud by ze strany hráče k dohodě nešlo dospět, může Juventus smlouvu ukončit jednostranně odvoláním k arbitrážní komisi.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články