Zpět na » Serie A » Derby s Interem je důležité, ale ne rozhodující, tvrdí trenér Juventusu

Derby s Interem je důležité, ale ne rozhodující, tvrdí trenér Juventusu

Derby s Interem je důležité, ale ne rozhodující, tvrdí trenér Juventusu © iconsport.photo - Trenér Allegri během sefiminále EL se Sevillou

0

Líbilo se

25.11. - Víkendové třinácté ligové kolo Serie A přináší očekávané Derby d´Italia. Vedoucí Inter je od Juventusu vzdálen v tabulce na dva body a souboje o titul se čím dál více limituje pouze na tyto dva týmy. Nerazzurri mají jedinečnou možnost odskočit na čele a budou ji chtít využít. V utkání budou favoritem a přestože jeden zápas sezónu nerozhodne, může o dalším vývoji mnoho napovědět.

Na nedělní Derby d´Italia se těší tisíce fanoušků v celé Itálii a tradičně další miliony po celém světě. Juventus i Inter jsou týmy, které čítají největší fanouškovskou základnu a jejich vzájemný souboj bývá vždy velmi napjatý. O to více v situaci, kdy oba týmy od sebe dělí pouhé dva body v tabulce.

V neděli to bude velký zápas, na plném stadionu. Střetnou se první a druhý, a všichni víme, co to pro oba týmy znamená. Očekávám podobnou formu a spoustu individuálních výkonů. Juventus má výborného trenéra a má stejné ambice jako Inter. Letos má výhodu v tom, že se může na utkání připravovat celý týden, ale my máme skvělé hráče, velmi zodpovědné. Všichni už odehráli spoustu důležitých zápasů, a protože se mnoho z nich vrátilo z reprezentačních srazů, přišlo mi správné nechat je odpočinout s rodinami,“ uvedl náladu v týmu Interu před utkáním trenér Inzaghi.

Na zítřejší zápas jsme připraveni velmi dobře. Bude to pro nás důležitá etapa, součást cesty růstu týmu. Hrajeme proti lídrovi tabulky a favoritovi na titul. Zítřejší utkání není rozhodující, ale bude velmi důležité. Věřím, že to bude krásný večer, ale šampionát jím nekončí. Už dlouho jsme nehráli zápas, který by měl cenu prvního místa a chceme ho vyhrát,“ potvrdil bojovnou náladu v týmu bianconeri trenér Allegri, který před zápasem musí vyřešit přednostně absence ve středu pole i v útoku.

Locatelli poslední tři dyn trénoval, v neděli posoudím, zda nastoupí od začátku nebo půjde na lavičku. Jak nahradit jeho případnou absenci? Ve středu pole máme mnoho řešení, jít měnit herní systém mi nepřipadá jako dobrý nápad. Vpředu jsou na tom všichni dobře, budou muset být rozhodní svými výkony. Chiesa odehrál dobé zápasy v národním týmu, ale už předtím se mu dařilo i v klubu,“ uzavřel trenér Juventusu předzápasovou konferenci.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, tuttosport.com

Nejnovější články