Zpět na » Serie A » Garcia skončil na lavičce Neapole, usedne na ni Fabio Cannavaro?

Garcia skončil na lavičce Neapole, usedne na ni Fabio Cannavaro?

Garcia skončil na lavičce Neapole, usedne na ni Fabio Cannavaro? © iconsport.photo - Trenér Garcia v průběhu utkání Neapol- Empoli

0

Líbilo se

12.11. - Další působení trenéra Garcii na lavičce Neapole by bylo velmi nepravděpodobné i v případě úspěchu týmu v ligovém utkání s Empoli. Porážka rukou nejhoršího ligového celku co do počtu vstřelených branek jen uspíšila rozhodnutí De Laurentise, který nenechal trenéra po zápase již ani promluvil k hráčům a rovnou svolal zasedání rady, která bude vybírat jeho nástupce. Po neúspěšných jednáních s Contem v předchozích měsících se má za to, že zvažována budou pouze dvě jména: Fabio Cannavaro a Igor Tudor.

Na konci prvního poločasu utkání Neapole s Empoli přišlo poslední jednání v tragikomickém představení trenéra Garcii na lavičce klubu. V šatně se nedostal ke slovu, když jej předběhl rozběsněný prezident klubu a s hráči promlouval osobně. Na konci utkání už byl francouzský trenér Rudi Garcia rovnou odstraněn z cesty a De Laurentis obratem svolal manažery klubu, aby s nimi vybral nového kormidelníka horké lavičky.

Seznam jmen, které by mohly nahradit Rudiho Garciu, je rozsáhlý. Od Antonia conteho po Fabia Cannavara, přes Igora Tudora až po velmi nepravděpodobný návrat Waltera Mazzarriho. Jisté je jen to, že středeční trénink Neapole již Garcia na starosti mít nebude.

Poslední kapkou, která způsobila, že pohár trpělivosti přetekl a Rudimu Garciovi setnul vaz, bylo ligové utkání Neapole s Empoli. Podobně jako před měsícem se rozvířily debaty o tom, že je pozice francouzského trenéra nahnutá, nyní ale už došlo k nevyhnutelnému. Odvolání Rudi Garcii bylo nejlogičtějším důsledkem palčivé porážky.

Vzhledem k tomu, že minulé námluvy Antonia Conteho nepřinesly kýžený výsledek, lze předpokládat, že rozhovory právě s bývalým trenérem Tottenamu nebudou obnvoeny. Za současného stavu se tedy konkrétně posuzují pouze dvě jména. V úvahu připadá Fabio Cannavaro, který se nikdy netajil touhou usednout na lavičku Neapole, navíc byl v posledním utkání přítomen na tribuně přímo vedle prezidenta De Laurentise.

Další indicie vede k Igoru Tudorovi, který má výhodu v tom, že jako trenér perfektně zdá italskou ligu a má potřebné vlastnosti na to, aby tým okamžitě navrátil na správnou cestu, alespoň co se týče přístupu ke hře. Zbylé šance jsou pak představovány v podobě dočasných trenérů, kteří by tým vedli do doby, než si klub pořádně zváží své možnosti a navrhne jméno definitivní. A dočasným řešením by mohl být Walter Mazzarri, který již Neapol v minulosti vedl.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články