Zpět na » Serie A » Ibrahimovič se vrací: Bude externím konzultantem AC Milán

Ibrahimovič se vrací: Bude externím konzultantem AC Milán

Ibrahimovič se vrací: Bude externím konzultantem AC Milán © taorminanews24.com - Zlatan Ibrahimovič

3

Líbilo se

09.11. - AC Milán a švédský útočník Zlatan Ibrahimovič si potřetí potřesou společně rukou. Podle italského tisku již bylo mezi italským týmem a bývalým hráčem dohody dosaženo, ale její oficiální potvrzení proběhne až v příštích dnech, nejspíše až v nadcházejícím týdnu. Jaká bude nová role Zlatana? Stane se externím konzultantem, který bude úzce spolupracovat s týmem a dohlížet na rozvoj mládežnického sektoru.

Dlouhý podzim, ve kterém se zatím AC Milán nechává unášet počasím, tu na jednu, tu na druhou stranu, přináší fanouškům očekávaný okamžik. Po první a druhé zkušenosti Zlatana Ibrahimoviče v AC Milán přichází třetí výzva, která bude čistě reprezentativní, ale velmi operativní.

V manažerském životopise Zlatana Ibrahimoviče chybí potřebné kvalifikace proto, aby mohl švédský útočník zastávat jiné pozice, proto jeho role bude na úrovni externého poradce, který ovšem bude úzce spolupracovat s týmem jak v Milanellu, tak během venkovních utkání.

Poslední detaily dohody byly dořešeny po pohárovém utkání AC Milán s PSG, kdy se Zlatan sešel s vedením klubu, aby společně definovali rozsah dohody. Bývalý útočník by se v rámci své práce měl zabývat také strategií trhu a bude dohlížet na samotný rozvoj mládežnického sektoru AC Milán.

V klubovém organigramu nebude mít Ibrahimovič žádnou výkonnou funkci, ovšem jeho role by mohla být nějakým způsobem začleněna do skupiny RedBird, amerického giganta, který je vlastníkem AC Milán.

Zlatan by měl být podporou trenéra Pioliho, přímou spojkou mezi hráči a klubem, frontmanem klubu při výjezdech a soustředěních. Bude tak moci vrátit klubu něco z toho, co mu AC Milán během kariéry dal.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, calciomercato.com, corrieredellosport.it

Nejnovější články