Zpět na » Serie A » Ultras Fiorentiny bojkotují zápas s Juventusem

Ultras Fiorentiny bojkotují zápas s Juventusem

Ultras Fiorentiny bojkotují zápas s Juventusem © dreamstime.com - Curva Fiesole, Fiorentina

0

Líbilo se

05.11. - Bude se hrát utkání Fiorentina - Juventus? I přes nekonečné žádosti domácích fanoušků o přesunutí zápasu není příliš pravděpodobné, že by tahák ligového kola nebyl odehrán. Ničivé záplavy a další nepřízně počasí totiž sužují celou Itálii a tak by odložení jednoho utkání bylo patetické. Jinak to ale vidí ultras Fiorentiny, kteří zápas budou bojkotovat.

Nastoupí v jedenáctém ligovém kole Juventus na hřišti Fiorentiny? Ručičky hodin se rychle přibližují nedělnímu večeru, na který je naplánován výkop, a téměř s jistotou můžeme potvrdit, že ani mimořádná situace způsobená špatným počasím, nezabrání odehrání zápasu. To vyvolává morální i praktické otázky, zda to je dobrá volba.

Nepříznivé počasí sužuje v posledních dnech nejen velkou část Itálie, ale také prakticky celou Evropu. Nikde ale nedošlo k tomu, že by zápasy na nejvyšší úrovni byly odkládány. Fanoušci Fiorentiny i představitelé města si nicméně, tak trochu pateticky, myslí, že jejich situace je odlišná a hrát by se nemělo.

Liga mohla vyhodnotit situaci lépe, stěžuje si florentský starosta

Chci, aby bylo jasno. Rozhodnutí je pouze na ligovém vedené. Ani já, ani žádná jiná instituce nemůže podepsat dekret, kterým by bylo utkání zrušeno. Politická polemika není na místě. My, starostové, budeme v ulicích pomáhat postiženým, dnes večer na stadionu nebudeme. Liga mohla situaci vyhodnotit lépe, ale nechci vyvolávat kontroverze,“ sdělil starosta Fiesole, Dario Nardella.

Curva Fiesole, ultras Fiorentiny, v reakci na (ne)rozhodnutí odložit utkání vyhlásila na sociálních sítích bojkot. „Curva Fiesole oznámila své rozhodnutí nevstoupit na stadion u příležitosti utkání Fiorentina - Juventus Vždy se jednalo o zápas, který má ve Florencii jinou hodnotu a Fiorentina bude nucena jej odehrát s vědomím, že nemůže počítat s jednou ze svých nejlepších zbraní. Důvod? Nevyslyšení žádosti vyjádřené v pátek, kdy ultras apelovali na instituce, aby byl zápas na Franchi odložen. Nebudeme na tribunách, není co slavit.

Proti Juventusu se očekával vyprodaný stadion, nyní je ale zřejmé, že nižší stovky možná tisíce fanoušků si nechají zápas ujít. Stěžují si mimo jiné na to, že policisté a další pracovníci bezpečnostních složek, kteří budou přítomni na stadionu, mohli pomáhat dál v ulicích. „Každý ať dělá, co chce,“ pokrčil rameny starosta Florencie a naznačil, že je hrdý na ultras, kteří podle jejich vlastních slov budou v ulicích místo utkání odklízet naplavené bláto.

Andrea Suttnerová / repubblica.it, corrieredellosport.it

Nejnovější články