Zpět na » Serie A » Rabiot povede Juventus do derby poprvé s kapitánskou páskou

Rabiot povede Juventus do derby poprvé s kapitánskou páskou

Rabiot povede Juventus do derby poprvé s kapitánskou páskou © iconsport.photo - Francouzský záložník Juventusu, Adrien Rabiot

0

Líbilo se

21.10. - Adrien Rabiot vystoupal na pověstný Olymp. Po čtyřech letech v Juventusu se probojoval týmovou hierarchií až na samotnou špici a do nedělního derby s AC Milán povede bianconeri poprvé v roli kapitána. Dávno jsou zapomenuty jarní snahy o přestup do jiného klubu. Šlo o drobné škobrtnutí na bíločerné pouti. Adrien Rabiot opět našel sám sebe a je tahounem týmu v pravděpodobně nejtěžším období klubu.

Adrien Rabiot v létě mohl odejít. Prakticky kamkoli. Vypracoval se na jednoho z nejlepších záložníků světa a mohl si vybírat. Nakonec se ale rozhodl v Juventusu zůstat a prodloužil smlouvu, byť o jeden jediný rok. Francouzský záložník je aktuálně nejvytíženějším hráčem Juventusu. Odehrál 720 minut podobně jako Danilo. Ten však musel hodit do ringu ručník po zranění, a dokonce Rabiotovi předal kapitánskou pásku.

Vše je známkou toho, že je Rabiot čím dál více ústřední postavou bianconeri. A to navzdory tomu, že mu na konci sezóny vyprší smlouva. Tentokrát je to ovšem samotný Rabiot, který slibuje, že má zájem kontrakt v Turíně prodloužit. Kdo by nechtěl, s vidinou návratu na evropskou scénu a vycházejíc z platu 7 milionů eur ročně plus bonusy.

Juventus si přeje, aby francouzský reprezentant pod Alpami zůstal, Rabiot si přeje, aby klubové podmínky byly příhodné. Zatím je vše zalito sluncem, na stole je prodloužení smlouvy do roku 2026, a nyní si Rabiot poprvé na ruku oblékne kapitánskou pásku. „Když nebude hrát Alex, přijde na řadu Adrien. Je to tak v pořádku, protože se v hierarchii posunul nahoru,“ naznačil na tiskové konferenci Massimiliano Allegri.

K povinnostem v šatně, kdy se od kapitána očekává vůdčí postoj, se přidávají i ty taktické. Adrien Rabiot je nedotknutelný. Při souběžné dlouhodobé ztrátě Pogby a Fagioliho ve středu hřiště je francouzský záložník jedinou jistotou.

Rabiot prokazoval své kvality již v minulosti, kdy ukázal, že je připraven nastoupit jak na pozici ofenzivního záložníka, tak jako více staženého středopolaře. Allegri ho preferuje v pozici blíže brance soupeře, díky čemuž se v minulé sezóně podílel na 11 vstřelených brankách. Letos je zaseknutý na jediné brance, což naznačuje, že Rabiot má ještě mnoho co nabídnout.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články