Zpět na » Serie A » Nová smlouva pro Osimhena na obzoru, výstupní klauzule bude ve výši 150 milionů eur

Nová smlouva pro Osimhena na obzoru, výstupní klauzule bude ve výši 150 milionů eur

Nová smlouva pro Osimhena na obzoru, výstupní klauzule bude ve výši 150 milionů eur © iconsport.photo - Victor Osimhen v předsezónním přátelském utkání Neapole

0

Líbilo se

02.08. - Mezi Neapolí a nigerijským sniperem, Victorem Osimhenem, zatím nedošlo k dohodě na nové vylepšené smlouvě, nicméně očekává se její podpis v nejbližších dnech. Obě strany od sebe dělí neshoda na výši výstupní klauzule, kterou Neapol požaduje 200 milionovou. Nový plat mladého útočníka bude výrazně navýšen a dotkne se mzdového stropu klubu: 7 milionů eur ročně.

Kolik bude Osimhen vydělávat po prodloužení smlouvy v Neapoli? Vše nasvědčuje tomu, že se nigerijský útočník s klubem domluví na novém výrazně vylepšeném kontraktu, který mu zaručí 7 milionů eur ročně, což je oproti stávajícím 4,5 milionům velký rozdíl.

V nové smlouvě, která by měla mít platnost do roku 2027 s opcí na další sezónu, bude zakotvena také výstupní klauzule, na jejíž výši se zatím obě strany nedohodly. Neapol by ráda viděla 200 milionů eur, ale je pravděpodobné, že se částka bude pohybovat okolo 110 milionů eur. V platnost vejde hned na konci příští sezóny, což může být dobrým kompromisem. Victor Osimhen v Neapoli odehraje ještě minimálně jednu sezónu a po ní bude moci odejít za velmi slušné peníze.

Saudské kluby tak patrně o možnost přivést Osimhena přijdou, jelikož se jejich letošní nabídka zastavila na 140 milionech eur, které prezident Neapole, De Laurentis, smetl ze stolu. Jihoitalský klub zároveň hledí do budoucnosti a již identifikoval hráče, který by Osimhena mohl v týmu zastoupit. Podobně jako v případě nigerijského forwarda bude Neapol lovit ve francouzském Lille, které má ve svých řadách kanadského útočníka Jonathana Christiana Davida.

Reprezentační hráč se vypracoval na důležitou postavu Ligue 1, když ve 130 utkáních nastřílel 58 branek. Podle francouzské strany je částka za přestup stanovena na 60 milionech eur a pokud by k němu došlo, jednalo by se o jeden z největších obchodů letního okna.

Andrea Suttnerová / oasport.it, fichajes.net

Nejnovější články