Zpět na » Serie A » De Ketelaere: Aston Villa nabízí AC Milán 25 milionů eur

De Ketelaere: Aston Villa nabízí AC Milán 25 milionů eur

De Ketelaere: Aston Villa nabízí AC Milán 25 milionů eur © iconsport.photo - Záložník AC Milán, Charles De Ketelaere, v zápase proti Sampdorii

0

Líbilo se

13.07. - Vycházející belgická hvězda, která byla velkým hitem loňského přestupového léta, a během sezóny v AC Milán pohasla, by mohla dostat naději na nový restart v Aston Ville. Anglický klub za hráče nabízí 25 milionů eur a předpokládá se, že se v následujících dnech s rossoneri, jež požadují o pět milionů více, dohodne na přestupu mladého hráče.

Fotbalový trh je nevyzpytatelný a hráči, kteří se v jednom roce stanou horkým zbožím, o rok později zoufale hledají nové angažmá. Takový je případ belgického mladíka Charlese De Kerelaereho, který po přetahované mezi AC Milán a Leedsem loni v létě zamířil k rossoneri a stal se s 35 miliony eur jednou z největších posil klubu, když ten za hráče utratil třičtvrtiny přestupového rozpočtu.

Belgický hráč byl vítán coby nový Kaká a fanoušci i klub očekávali velké věci. O rok později a čtyřiceti utkáních z nichž pouze třinácti v základní sestavě, se cesty hráče a klubu rozdělí. O De Ketelaereho je opět zájem, tentokrát v Aston Ville, která by AC Milán mohla zaručit návratnost alespoň části nákladů.

Výkonnostní parabola belgického hráče byla strmá. Od dobrého debutu v základní sestavě proti Bologni přes herní pokusy na jiných pozicích až po definitivní odsun na lavičku náhradníků. Nepomohla ani neustálá podpora trenéra Pioliho ani milánských fanoušků. De Ketelaere nastupoval na různých místech sestavy a návrat klubu k rozestavení 4-2-3-1 by mu mohl sdět. Otázkou je, zda bude AC Milán riskovat další špatnou sezónu.

Klub si nemůže dovolit mínusovou položku v rozpočtu, a aby se jí vyhnul, musí začít reálně uvažovat o nabídce Aston Villy. AC Milán požaduje 30 milionů eur, nabídka anglického klubu se zastavila na 25 milionech. Pokud Aston Villa usoudí, že za to belgický hráč stojí, nebude váhat jít naproti požadavku.

Na druhou stranu má AC Milán mnoho pozitivních zkušeností s postupnou adaptací hráčů. Leao a Tonali se ukázali ve výborném světle až ve své druhé sezóně, nicméně v té první ukázali alespoň náznaky. De Keteleare naopak zcela vypnul a rezignoval na jakýkoli posun. S příchodem Pulišiče se mu navíc téměř definitivně uzavírá cesta do základní sestavy a belgický hráč má před sebou černé vyhlídky.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články