Zpět na » Serie A » Top 10 nejvýznamnějších fotbalistů Serie A. Kdo je považován za krále italské ligy v 21. století?

Top 10 nejvýznamnějších fotbalistů Serie A. Kdo je považován za krále italské ligy v 21. století?

Top 10 nejvýznamnějších fotbalistů Serie A. Kdo je považován za krále italské ligy v 21. století? © iconsport.photo - králové italského fotbalu

0

Líbilo se

12.07. - Bylo odhaleno 10 nejvýznamnějších hráčů Serie A 21. století. Italský časopis Pop Foot vybral historicky deset nejlepších hráčů, kteří prošli italskou ligou za posledních x let. Hvězdy jako Ibrahimovič nebo Immobilie samozřejmě nechybí.

Italská nejvyšší soutěž Serie A je jednou z nejlepších lig evropského fotbalu a často přitahuje největší hvězdy z celého světa. Kluby jako Inter Milán, AC Milán, Juventus a Řím jsou častými účastníky největších evropských fotbalových soutěží, jako je Liga mistrů a Evropská liga.

Podle časopisu Pop Foot je toto 10 nejvýznamnějších hráčů Serie A v 21. století.

10. Domenico Berardi - Desítku nejlepších hráčů zahajuje osmadvacetiletá hvězda Sassuola Berardi. Po celou svou dosavadní kariéru působil ve stejném klubu a ve 297 zápasech nasbíral celkem 113 gólů a 72 asistencí.

9. Luca Toni -Jeden z nejlepších útočníků, kteří kdy hráli tuto hru, Toni hrál během své kariéry za neuvěřitelných 15 klubů. V Serii A má na kontě 203 gólových příspěvků ve 343 vystoupeních.

8. Alberto Gilardino - Stejně jako Toni, i Gilardino během své kariéry procestoval celou Itálii, když hrál například za Fiorentinu, AC Milán, Palermo a Janov. V 513 zápasech si Gilardino připsal 188 gólů a 20 asistencí.

7. Antonio Cassano - Itálie vyprodukovala v 21. století mnoho skvělých útočníků a Cassano se mezi ně rozhodně řadí. V Serii A odehrál 399 zápasů a na svém kontě má 213 gólových příspěvků.

6. Zlatan Ibrahimovič - Švédská legenda nedávno ukončila svou slavnou kariéru po skončení sezony 22/23 v AC Milán. Celkem Ibrahimovic nastoupil v Serii A 283krát, vstřelil 156 gólů a na 69 přihrál.

5. Alessandro Del Piero - Del Piero je jedním z nejlepších hráčů v bohaté historii italského fotbalu. Del Piero odehrál za Juventus v Serii A 347 zápasů, ve kterých dokázal vstřelit 138 gólů a přidat 90 asistencí.

4. Fabio Quagliarella - Quagliarella je dalším hráčem, který strávil celou svou kariéru v Itálii a hrál celkem za 10 klubů. Čtyřicetiletý hráč nasbíral v 555 zápasech Serie A 232 gólových příspěvků.

3. Ciro Immobile - První trojici uzavírá Immobile, který během své kariéry v Serii A hrál za Juventus, Janov, Turín a Lazio. V Laziu působí od roku 2016 a ve 322 vystoupeních dosud zaznamenal 194 gólů a 46 asistencí.

2. Antonio Di Natale - Další legenda tohoto sportu, Di Natale, se zapíše do historie jako jeden z nejlepších italských fotbalistů své generace. Di Natale hrající za Empoli a Udinese má na kontě 209 gólů a 72 asistencí ve 445 zápasech.

1. Francesco Totti - Také zde měl být jeden vítěz a tím mužem je římská legenda Totti.Ve 471 vystoupeních v Serii A dokázal Totti vstřelit 214 gólů a přidat 131 asistencí, což ho staví o hlavu výš než ostatní hráče na seznamu. Totti je skutečným velikánem nejen italského, ale i světového fotbalu.

Petr Magasanik / twitter.com

Nejnovější články