Zpět na » Serie A » AC Milán bude v týdnu finišovat jednání o možném příchodu Alvara Moraty

AC Milán bude v týdnu finišovat jednání o možném příchodu Alvara Moraty

AC Milán bude v týdnu finišovat jednání o možném příchodu Alvara Moraty © iconsport.photo - Španělský útočník, Alvaro Morata, v reprezentačním dresu

0

Líbilo se

03.07. - První červencový týden otevírát oficiálně přestupový trh a kluby mohou začít podepisovat nové hráče. S některými již mají dohody dotažené do posledních detailů, s jinými se teprve obě strany oťukávají. A to je také případ španělského útočníka Alvara Moraty, jehož budoucnost v Atléticu Madrid není ani po prodloužení smlouvy jistá.

První červencový týden, který právě odstartoval, bude pro AC Milán velmi nabitý, protože má naplánováno mnoho schůzek a pokusí se rozplést nevyřešené otázky na přestupovém trhu. Nejdůležitější bodem je přívod nové devítky, která by v útoku doplnila Oliviera Girouda a nahradí Divocka Origiho, jež bude klubem nevyhnutelně tlačen k odchodu.

Jedním ze jmen, které se v této souvislosti skloňuje nejvíce, je Alvaro Morata. V příštích dnech se setká s útočníkovými zástupci a první otázkou bude, jak je vysoká výpovědní klauzule ve smlouvě, zda byla prodloužena a o kolik bude ochoten si snížit Morata svůj plat.

Útočník Atlética Madrid ve Španělsku pobírá roční plat ve výši 9 milionů eur, což je, bez ohledu na zatím nestanovenou přestupní částku, zatím největší překážkou v jednání. Partnerka Alvara Moraty sice hráče tlačí k návratu do italské ligy, ale je otázkou, zda ten bude ochoten ustoupit na mzdu dosahující zhruba poloviny.

Alvaro Morata se vedení rossoneri líbí, není ale jediným jménem, které klub sleduje. Znovu se mluví o tom, že minimálně jeden z dvojice Rebič - Origi v létě odejde a náhradou za ně by, v případě nepříznivého vývoje jednání se španělským forwardem, mohl být Okafora ze Salcburku, Dia ze Salernitany a především Scamacca z West Hamu.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články