Zpět na » Serie A » Juventus jedná se Zaniolem a Moratou pro případ odchodu Chiesy a Milika

Juventus jedná se Zaniolem a Moratou pro případ odchodu Chiesy a Milika

Juventus jedná se Zaniolem a Moratou pro případ odchodu Chiesy a Milika © iconsport.photo - Italský reprezentační záložník, Nicolo Zaniolo, v ligovém utkání Galatasaray - Fenerbahce

0

Líbilo se

09.06. - V sídle Juventusu se po skončení sezóny pracuje téměř nepřetržitě a klub se musí vypořádat s množstvím odchodů a složitým jednáním o prodloužení stávajících smluv. V centru dění je proto mnoho hráčů, nových tváří, ale i každým rokem opakovaných jmen. Od Zaniola přes Morato a Gnonta, až po Scamaccu s Frattesim.

Juventus začíná roztáčet na letním trhu přestupová kola. Začíná se pomalu hodnotit sezóna i výkony jednotlivých hráčů. Do Turína se sjíždí agenti mnoha stávajících hráčů, aby projednali s vedením nové smlouvy, ale objevují se i nová jména, která by mohla posílit tým bianconeri do příští sezóny.

Po bleskovém kontaktu se Sassuolem ohledně Davide Frattesiho přišla řada i na dva reprezentační hráče. Juventus sbírá informace o možném návratu Zaniola do italské Serie A, se kterou se rozloučil přestupem do Galatasaraye v lednu, zatímco Gnonto, druhý hráč v hledáčku Juve, s anglickým Leedsem sestoupil do druhé ligy, a to by mohl být impuls pro odchod z klubu.

Zaniolo i Gnonto jsou zatím pouhé nápady a bližší jednání neprobíhají. Vše totiž závisí na budoucnosti Federica Chiesy. Talentovaný tvůrce hry si i po neúspěšné sezóně udržuje v Evropě několik obdivovatelů, mezi které patří Liverpool a Bayern Mnichov. V Turíně jsou ochotni o odchodu hráče jednat, ale jen při nabídce začínající na 40-45 milionech eur.

V případě loučení se s Chiesou by právě Zaniolo nebo Gnonto byli konkrétní variantou náhrady. 23 let bývalého hráče AS Řím a 19 v případě Gnonta navíc přesně zapadají do nové tendence Juventusu omladit tým. Zaniolo má ve smlouvě 30 milionovou klauzuli, která by mohla být snížena v případě, že se Galatasaray neprobojuje přes předkolo Ligy mistrů. Ve hře zůstává i varianta hostování, o které je připraven jednat také Leeds v případě zájmu o Gnonta.

V útočných řadách se čím dál častěji debatuje o odchodu Dušana Vlahoviče, jenž zůstává v hledáčku Bayernu, Chelsea, Atlética, Manchesteru United, Newcastlu a Psg. Zatímco o jeho budoucnosti se bude teprve rozhodovat, v případě Arkadiusze Milika bude muset rozhodnutí padnout v průběhu příštího týdne. 15. června vyprší výkupní opce na 7 milionů eur, ale bianconeri zřejmě budou usilovat o prodloužení hostování o dalších 12 měsíců. Pro případ, že by se Marseille s Juventusem nedohodli, jsou bianconeri připraveni začít jednat o příchodu Alvara Moraty, který je ochoten snížit si plat, nebo Gianlucy Scamaccy z West Hamu.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články