Zpět na » Serie A » Římské derby jiskřilo na hřišti i v šatnách

Římské derby jiskřilo na hřišti i v šatnách

Římské derby jiskřilo na hřišti i v šatnách © iconsport.photo - Prezident Lazia, Claudio Lotito

1

Líbilo se

19.03. - VIDEO Římské derby bylo po letech mimořádně pikantní, oba kluby před utkáním dělil pouhý bod a v našlapané tabulce Serie A může být každý neúspěch fatální. Pomalu se začínají rozdělovat místa v pohárové Evropě a Lazio stejně jako AS Řím by rádi v příští sezóně hráli Ligu mistrů.

Ve sledovaném utkání se do sebe oba týmy pustily bez bázně a vítězství domácího Lazia 2-1 rámovaly tři červené karty. Účet otevřel na sklonku prvního poločasu Ibaněz, který se poroučel po druhé žluté kartě a další dva červené kartonky viděli v samotném závěru utkání Marušič a Cristante.

Vypjatý zápas ale závěrečným hvizdem neskončil a jak potvrdil jeden z protagonistů při odchodu ze stadionu, jiskřilo se v zázemí po odchodu obou týmů do šaten. „Škoda, že tam nebyly kamery, to byste se pobavili.“ Nic dramatického, jen běžné špičkování po vyhroceném derby.

Hlavními aktéry tentokrát byli prezident Lazia, Claudio Totito, a trenér AS Řím, José Mourinho. Roztržku mezi těmi dvěma měli odstartovat hráči Lazia, kteří slovně konfrontovali protihráče. Na scéně se objevil prezident Lotito a rozbouřenou atmosféru se snažil uklidnit. Přišel ale José Mourinho a jeho temperament situaci jen vyhrotil.

Podle účastníků rozmíšky portugalský trenér vyrukoval na prezidenta Lazia a řekl mu: „Na co se to tu k...a díváš?“ Claudio Lotito nicméně nezůstal pozadu a odpověděl v podobném tónu. „Co si k...a myslíš? Já jsem prezident Lazia, tohle je můj dům a já si budu dělat, co chci. To ty tu nemáš co dělat.“ Napětí stoupalo, rozbušku naštěstí stihli utlumit přítomní asistenti a hráči. S ohledem na to, že incident nezaznamenaly žádné kamery, není pravděpodobné, že by se jím ligová komise mohla dále zabývat.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.com

Nejnovější články