Zpět na » Serie A » Ziyechovi londýnské podnebí nesvědčí, AC Milán připravuje nabídku

Serie A - Ziyechovi londýnské podnebí nesvědčí, AC Milán připravuje nabídku

Ziyechovi londýnské podnebí nesvědčí, AC Milán připravuje nabídku © dernieres-nouvelles.com - HAkim Ziyech v reprezentačním dresu

2

Líbilo se

09.12. - Napadá, kryje, chodí si pro míče. Mistrovství světa v Kataru ukazuje Hakima Ziyecha ve výborném světle. Marocký talent doufá, že po návratu ze světového šampionátu, nalezne v Londýně nové příležitosti a bude součástí plánů trenéra Chelsea.

Otázka prostředí, pracovního i osobního. Atmosféry. Důvěry. Odpovědnosti. Na Mistrovství světa v Kataru se fanouškům opět představil talent Hakima Ziyecha, který v posledních letech ustoupil do pozadí kvůli taktickým problémům, malému využití a také některým povahovým limitům hráče.

To, že se hráč ale znovu našel je pozitivní. Ziyech se cítí být tahounem svého týmu a touží povznést Maroko a překonat další překážku na cestě za světovým titulem. Marockému reprezentantovi je devětadvacet let a špatné Mistrovství světa by pravděpodobně snížilo jeho sportovní ambice. Poté, co se Hakim Ziyech dostal na vrchol z finančního hlediska po přestupu z Ajaxu do Chelsea v roce 2020, hráč ztratil chuť do hry. V Londýně Ziyech chřednul, ale v Kataru povstal z popela jako fénix.

Jeho druhý dech nezůstal bez povšimnutí a rossoneri už připravují konkrétní nabídku. 15 milionů eur za hostování hráče a jeho odkup na konci sezóny. O hráče měl AC Miilán zájem už loni v létě, ale až nyní se začíná vše konkretizovat. Anglický klub je přestupu nakloněn, protože Ziyech v Londýně odehrál v letošní sezóně velmi málo.

Jeho tržní hodnota se navíc s každým dalším utkání na Mistrovství světa zvyšuje. V Kataru je opět k vidění hráč, který Chelsea zaujal natolik, že ho odkoupila z Ajaxu. Hakim Ziyech v Kataru vstřelil branku, na další nahrál, proměnil pokutový kop proti Španělsku, ale především se prezentoval jako vůdce, který si chodí pro míč ke svým spoluhráčům, využívá své technické dovednosti a rychlost, často ale hledá také možnost jít jeden na jednoho, což si žádá velkou sebedůvěru.

Ziyech se ale netlačí bezhlavě do útoku. Daleko více se zapojuje do obrany Maroka. Nikdy nebude krajním bekem, který pomáhá svým spoluhráčům, rozvíjí se u něj ovšem snaha pokrývat všechny přihrávky a často se vracet. V Kataru Ziyech oprášil svůj kompletní repertoár, na který se v Londýně práší. Ziyech na světovém šampionátu zjistil, že ho fotbal opět může bavit, bude to platit také v AC Milán?

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nejnovější články