Zpět na » Serie A » Juventus aktivoval opci na trvalý přestup hvězdného útočníka

Juventus aktivoval opci na trvalý přestup hvězdného útočníka

Juventus aktivoval opci na trvalý přestup hvězdného útočníka © Old Juve - Chiesa bude pokračovat v černo-bílém trikotu

1

Líbilo se

03.05. - Na posledních sezónách v podání Staré dámy bychom pozitiva hledali velmi těžko. O trofej letos reálně bojuje pouze na scéně Coppa Italia, z Ligy mistrů už turínský velkoklub vypadl a v Serii A, kde dřív vítězství bývalo samozřejmostí, má šanci jen teoretickou. Jedním z faktorů možná jsou také zdravotní patálie Federica Chiesy, který ale na severu Itálie bude pokračovat i v nadcházejících letech.

Chiesa začal psát novou kapitolu své kariéry v létě roku 2020, kdy odešel z Fiorentiny do Juventusu na dvouleté hostování. Oba kluby se tehdy domluvily rovněž na opci zahrnující oficiální transfer a právě ta nyní vešla v platnost.

Vypůjčení samotné přišlo Juve na 12,6 miliónů euro, trvalé angažování hbitého křídelníka ovšem bude ještě dražší. Skrze několik splátek se Fialky dostanou k dalším 40 miliónům.

Bianconeri tuto doložku aplikovali z vlastní vůle, nicméně po sezóně by k tomu zřejmě tak či tak muselo dojít. Juventus by totiž musel Chiesu koupit v případě splnění několika poněkud mírnějších podmínek, mezi nimiž byla například kvalifikace klubu do Ligy mistrů.

Chiesa za dvě sezóny v bílo-černém dresu vsítil celkem 18 branek, k nimž přidal ještě 14 asistencí. Bilanci by však mohl mít ještě lepší, kdyby mu cestu nezkřížilo zranění kolene. To si přivodil v lednu a na trávník se dle odhadů vrátí až v průběhu příštího ročníku.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Nejnovější články