Zpět na » Serie A » Dybalova budoucnost: AC Milán nebo Premier League

Serie A - Dybalova budoucnost: AC Milán nebo Premier League

Dybalova budoucnost: AC Milán nebo Premier League © zimbio.com - Paulo Dybala slaví gól do sítě Lazia.

0

Líbilo se

07.04. - Italská Serie A se pomalu začíná loučit s jednou ze svých největších hvězd, Paolem Dybalou. O služby argentinského útočníka mají zájem Arsenal či Newcastle, pokud by ale Dybalovi nevyšel ochod z italské ligy, pak je pro něj favoritem AC Milán.

Italská Serie A se nenachází v nejlepší formě. Je právě uprostřed recese a není to jen kvůli druhému neúspěšnému pokusu o kvalifikování se na Mistrovtsví světa. Ještě nikdy nebyly italské kluby tolik nuceny obracet každé euro a pečlivě plánovat další finanční kroky. Již více než rok jsou pochybné kapitálové zisky noční můrou italských klubů a chlebem vyšetřovatelů státních zástupců.

V situaci, jako je ta současná, se kluby v první řadě začínají zbavovat luxusního zboží. A tak se stane, že Neapol sice učiní nabídku na prodloužení smlouvy Lorenzo Insignemu, ale ten ji odmítne a odejde za „lepším“. Podobný scénář potkal také Juventus, který se dlouho snažil dohodnout s Paolem Dybalou, až se obě strany konečně shodly. Bohužel ale na rozchodu.

Paolo Dybala hledá tým, kde bude ve středobodu dění, ale ve svých 28 letech nebude snadné začít někde jinde od píky. Dosud se o argentinského útočníka zajímal nejvíce Arsenal a Newcastle. Ani jeden z týmů Premier League ovšem nepřekročil zdvořilostní rámec projeveného zájmu. Paolo Dybala trpělive vyčkává na konkrétní jednání, je ale pevně rozhodnut opustit itaskou ligovou soutěž.

Pokud by přání odejít ze Serie A nemohlo být splněno, pak je oproti předpokladům a spekulacím, nejblíže k angažmá v AC Milán. Zvláštní tah učinil také Inter, který prostřednictvím velkého Paolova obdivovatele, Giuseppe Marotty, nabídl argentinskému hráči roční kontrakt. Ani Inter si totiž Dybalův plat nemůže dovolit a dlouholetou smlouvu už vůbec ne.

Italské publikum bude tak či tak trpět. Odliv největších hvězd je zřetelný a na evropské scéně z italských klubů, s výjimkou Atalanty, bolí oči. Mancini tak možná prokázal světovému publiku velkou službu, když národní tým do Kataru nedostal.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články