Zpět na » Serie A » Verona – černý kůň Serie A

Verona – černý kůň Serie A

Verona – černý kůň Serie A © northeweststar.com - Gianluca Caprari

1

Líbilo se

14.02. - Gianluca Caprari, útočník Verony, a jeden z nejlepších střelců Serie A v aktuálním ročníku je klenotem klubu a fanoušci tlačí na to, aby dostal šanci v národním týmu. Formu na to jistě má, společně s Berardim, Immobile a Joao Pedrem jsou nejlepšími italskými kanonýry Serie A.

Stačilo jediné utkání, aby tým vedený Igorem Tudorem nechal za zády porážku s Juventusem a přeřadil na vyšší rychlostní stupeň. Domácí výhra 4-0, kterou odneslo Udinese, byla přesvědčivá a pomohla Veroně upevnit si pozici ve středu tabulky. Vysoký až hokejový výsledek navíc potvrdil to, že je Verona naladěna na útočnou notu a je jedním z nejofenzivnějších celků Serie A.

Pro Veronu se jednalo už o pátý zápas, kdy dokázala vstřelit čtyři a více branek a to se jí v žádné z předchozích sezón nepodařilo. Zásluhu na tom mají především útočníci Giovanni Simeone a Gianluca Caprari, ale také Antonín Barák, který o víkendu vstřelil již svou devátou branku a v evropských ligách mezi záložníky s výjimkou Nkukua nemá žádnou konkurenci.

Brankou a asistencí se ve stejném zápase blýsknul Gianluca Caprari, který ve svých osmadvaceti letech hraje nejlepší sezónu a experti tuší, že mu je souzena také pozvánka do reprezentace. Devět branek a šest asistencí v dvaadvaceti zápasech znamenají pro Caprariho výbornou sezónu a cestu za absolutním osobním rekordem (13 branek a 12 nahrávek).

Verona na Caprariho spoléhá a Gianluca se svého úkolu zhostil na výbornou. Blíží se přímý souboj s AS Řím, který rozhodne o tom, zda může mít tým pohárové ambice nebo zůstane lehce nadpůrměrným klubem Serie A. Experti v návaznosti na Caprariho výkony očekávali pozvánku od trenéra Manciniho do tréninkového kempu a jen s nelibostí akceptovali zamítavou odpověď. Nezbývá než doufat, že si trenér italské reprezentace ještě záležitost nechá projít hlavou a jednoho z nejlepšách střelců Serie A do národního týmu povolá.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články