Zpět na » Serie A » V hledáčku AC Milán Mangulu, Bailly a Diallo

Serie A - V hledáčku AC Milán Mangulu, Bailly a Diallo

V hledáčku AC Milán Mangulu, Bailly a Diallo © skysports.com - Mbemba, obránce FC Porto

2

Líbilo se

21.01. - Střední obránce portugalského Porta, Chancel Mbemba Mangulu, se stal novým středobodem zájmu vedení milánského klubu. Reprezentant Konga není jediným adeptem na posílení středu obrany, AC dále jedná i o hostování Baillyho z United.

Vedení AC Milán nestačí, že se do hry vrátil Alessio Romagnoli a na cestě k brzkému návratu k týmu je také Fikayo Tomori. Rossoneri chtějí mít k dispozici dalšího středního obránce pro náročnou jarní část sezóny. Zároveň ale hledají hráče, který by mohl být vhodnou oporou také do budoucna.

Posledních deset dní zbývá do uzavření přestupového trhu a rossoneri stupňují tlak. Spoluhráč Francka Kessieho z reprezentačního týmu, Eric Bailly, na probíhajícím africkém šampionátu v posledním utkání přihlížel výhře nad Algerií pouze z lavičky. A stejný osud ho pravidelně potkával také v Manchester United. Anglický klub je tak nakloněn jednání o hostování hráče. AC Milán k němu chce do smlouvy vložit také předkupní právo.

Pokud by jednání o přestupu Baillyho ztroskotalo, rossoneri rozjíždí také plán B. Obránce PSG Abdou Diallo ovšem nechce ani slyšet o hostování svého hráče. Buď se AC Milán rozhodne hráče odkoupit okamžitě nebo se kluby nedohodnou.

Práve to je důvod, proč se skauti milánských rossoneri začali poohlížet po dalších alternativách. A jako vhodnou posilu do středu obrany označili Chancela Mbembu, sedmadvacetiletého obránce Konga, toho času ve službách Porta. Reprezentační obránce má končící smlouvu, jednání o přestupu by tedy mohla být velice rychlá. Mbemba v letošním ročníku portugalské nejvyšší soutěže nastoupit do patnácti utkání a dalších pět přidal v Lize Mistrů.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články