Zpět na » Serie A » Stará dáma získala hvězdu letošního Eura Manuela Locatelliho

Serie A - Stará dáma získala hvězdu letošního Eura Manuela Locatelliho

Stará dáma získala hvězdu letošního Eura Manuela Locatelliho © sportbible.com - Manuel Locatelli novou posilou pro turínský Juventus

0

Líbilo se

19.08. - Velmi úspěšný evropský šampionát má za sebou Manuel Locatelli, který sehrál jednu z klíčových rolí při cestě italské reprezentace k titulu mistrů Evropy. To pochopitelně neuniklo několika předním evropským klubům a média tak již během mistrovství Evropy začala hojně spekulovat o tom, kam v létě ze Sassuola tento třiadvacetiletý záložník zamíří. Teď již známe rozuzlení, když Locatelliho získal turínský velkoklub Juventus.

Dva roky formou hostování s opcí na trvalý přestup. Tak zní dohoda mezi oběma kluby z Itálie. Částka pak, za kterou Stará dáma může získat definitivně Locatelliho, je ve výši 35 milionů eur. Některé italské zdroje také uvádějí, že cena má být rozdělena na sumu 25 milionů eur a dalších 12 milionů bude pak doplaceno ve formě bonusů. V tom případě by tedy suma mohla dosáhnout celkovou hranice až 37 milionů eur.

Italský záložník byl během letošního léta spojován nejprve s jiným klubem, tím byl londýnský Arsenal. Ten však s nabídkou za hráče neuspěl. Zájem Arsenalu potvrdil i generální ředitel Sassuola Giovanni Carnevalli, který prozradil, že vedení Kanonýrů poslalo do Itálie konkrétní nabídku již na konci června. I sám Locatelli byl však pevně odhodlán setrvat na Apeninském poloostrově i nadále.

A ihned poté, co získal svými výkony na Euru velkou pozornost, se stal prioritou i pro turínský celek. Tuto zprávu přineslo několikrát Sky Sports Italia, které vedle italského záložníka zmiňovalo i duo - Aurelien Tchouameni z Monaka nebo Tiemoue Bakayoko, který prostředí Serie A velmi dobře zná, díky hostování z londýnské Chelsea v týmech AC Milán či Neapol.

Juventus vedle Locatelliho získal už na trvalý přestup amerického záložníka Westona McKennieho, který na severu Itálie během poslední sezóny hostoval z německého Schalke, a to díky možnosti přivést hráče natrvalo za 18,5 milionů eur.

Před pár dny severoitalský celek získal i mladého brazilského útočníka ze Santosu. Tím je Kaio Jorge, který podepsal smlouvu do roku 2026 a má být velkým příslibem do budoucna. Cena, za kterou jej Juventus získal, se má pohybovat pouze okolo tří milionů eur.

Sám Manuel Locatelli se po svém příchodu do Juventusu netajil nadšením. „Můj sen se stal skutečností. A to je jen začátek.“ řekl pro Juventus TV při svém prvním rozhovoru v novém klubu.

Sebastian Suba / skysports.com, football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články