Zpět na » Serie A » Emotivmí moment. Eriksen se poprvé po kolapsu setkal se spoluhráči z Interu

Serie A - Emotivmí moment. Eriksen se poprvé po kolapsu setkal se spoluhráči z Interu

Emotivmí moment. Eriksen se poprvé po kolapsu setkal se spoluhráči z Interu © goodwordnews.com -

0

Líbilo se

05.08. - Dánský fotbalista Christian Eriksen navštívil ve středu své spoluhráče z Interu Milán v tréninkovém centru italského klubu. Setkal se s nimi poprvé od kolapsu v úvodním zápase na MS 2020 proti Finsku (0:1). 29letý záložník přišel do tréninkového střediska Appiano Gentile u Milána ve středu ráno a podle italských médií byl ve výborném stavu.

„Dánský fotbalista se setkal s vedením klubu, trenéry, spoluhráči a všemi členy realizačního týmu. Eriksen se cítí velmi dobře jak fyzicky, tak psychicky,” uvedl milánský klub ve svém stanovisku.

„Ve spolupráci s dánskými lékaři budeme sledovat jeho léčbu v Kodani a naši lékaři budou pravidelně informováni o stavu,"
pokračoval klub.

Eriksen zkolaboval ve 43. minutě zápasu na EURO 2020 s Finskem (0:1) a přímo na hřišti ho museli oživovat. Lékaři později potvrdili, že měl zástavu srdce.

Po resuscitaci přímo na trávníku byl už při vědomí převezen do nemocnice. Devětadvacetiletý Eriksen se poté podrobil operaci, při které dostal přístroj na hlídání srdečního rytmu, což by mohlo být překážkou pro pokračování jeho sportovní kariéry na Apeninském poloostrově.

Eriksen

Eriksen

V Itálii je totiž zakázáno pokračovat ve sportovní kariéře s tímto zařízením. V průběhu léčby a po dalších lékařských testech se rozhodne, zda zařízení bude moci z těla vyjmout, nebo zda bude muset hledat nový klub.

„V Itálii jsou předpisy v tomto směru velmi přísné. Proto se mi zdá nemožné, že Eriksena opět uvidíme v italské soutěži," uvedl v této souvislosti šéf sportovních kardiologů v Itálii Lucio Mos.

Gabriela Průšová / si.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články