Zpět na » Serie A » Pokračování Eriksena v Interu je kvůli defibrilátoru v ohrožení

Serie A - Pokračování Eriksena v Interu je kvůli defibrilátoru v ohrožení

Pokračování Eriksena v Interu je kvůli defibrilátoru v ohrožení © goal.com -

0

Líbilo se

20.06. - Dánský fotbalista Christian Eriksen možná nebude moci pokračovat v týmu italského šampiona Interu Milán. Po kolapsu v duelu ME proti Finsku mu byl implantován kardioverter - defibrilátor (ICD), se kterým je v Itálii zakázáno sportovat na profesionální úrovni.

Informace deníku Gazzetta dello Sport potvrdil i šéf sportovních kardiologů v Itálii Lucio Mos.

„V Itálii jsou předpisy v tomto směru velmi přísné. Proto se mi zdá nemožné, že Eriksena opět uvidíme v italské soutěži," uvedl v této souvislosti Mos v rozhovoru pro Radio Punto Nuovo.

Eriksen zkolaboval ve 43. minutě zápasu na EURO 2020 s Finskem (0:1) a přímo na hřišti ho museli oživovat. Lékaři později potvrdili, že měl zástavu srdce.

Po resuscitaci přímo na trávníku byl už při vědomí převezen do nemocnice. Devětadvacetiletý Eriksen se poté podrobil operaci, při které dostal přístroj na hlídání srdečního rytmu.

ICD defibrilátor je speciální elektronický přístroj určený k léčbě život ohrožujících arytmií. Podle představitelů Dánské fotbalové unie (DBU) je takové zařízení „nezbytné po zástavě srdce způsobené poruchami rytmu."

Dánský záložník byl již propuštěn z nemocnice a stihl také navštívit spoluhráče, kteří po úvodní porážce 0:1 s Finskem ve čtvrtek podlehli 1:2 Belgii. Základní skupinu zakončí pondělním zápasem proti Rusku.

„Nevěděli jsme, že se chystá přijít. Bylo to pro nás všechny obrovské překvapení. Okamžitě jsme přestali s tréninkem," řekl dánský zástupce Christian Norgaard.

„Přišel i se synem. Jejich návštěva nám dodala pozitivní energii, kterou v tuto chvíli tolik potřebujeme," dodal Norgaard.

Gabriela Průšová / france24.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 24.06. Odpovědět

srdce mu dojebal ten zkurvenej covid no...ale stále se najdou kreténi zralý na granát přes mordu, co se očkovat přece nenechají bo čipy od Gatese ,šoroš a migrante... Smajlík 12

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články