Zpět na » Serie A » Fiorentina musí hledat nového kouče, Gattuso byl po 23 dnech vyhozen

Serie A - Fiorentina musí hledat nového kouče, Gattuso byl po 23 dnech vyhozen

Fiorentina musí hledat nového kouče, Gattuso byl po 23 dnech vyhozen © La Repubblica - Ve Fiorentině se Gattuso příliš dlouho neohřál

1

Líbilo se

17.06. - Nečekaně rychlý spád nabralo angažmá trenéra Gennara Gattusa ve Fiorentině. Někdejší skvělý hráč strávil na florentské půdě 23 dní a Fialky nevedl ani v jediném utkání. Proč dalo šéfovi svého A-týmu vedení tak rychlého padáka, zatím není zcela jasné, každopádně tradiční italský klub bude muset do několika málo týdnů najít náhradu.

Gattusovi s koncem klubové sezóny vypršela smlouva v Neapoli, zatímco na lavičce Fiorentiny zůstalo prázdno po Guiseppe Iachinim. Toskánský mančaft se tak rozhodnul rychle jednat a s předstihem si pro příští ročník dojednal služby prvního jmenovaného stratéga.

Toto pouto ale moc dlouho nevydrželo. Ještě ani neskončilo ostře sledované Euro a cesty obou inkriminovaných stran se dnes rozešly. Ve výsledku tak Gattusovo třetí italské prvoligové angažmá trenéra netrvalo ani měsíc.

Na vině jsou údajně především neshody s předsednictvem klubu. To si pro letní přestupové okno představovalo především mladé, levné posily pro budoucnost, 43letý bouřlivák si však přál alespoň jednoho hotového fotbalistu světových kvalit. Vztahu prý nepomohl ani Gattusův agent Jorge Mendes.

Světové týmy už brzy začnou předsezónní přípravu a i z pohledu zmíněné transferové strategie je záhodno co nejdříve přivést náhradu. Fiorentina se pochopitelně rozhlíží, přičemž jako hlavní kandidáti se jeví volní Rudi Garcia, bývalý kouč Lyonu, a mistr Anglie s Leicesterem Claudio Ranieri.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články