Zpět na » Serie A » Pirlo končí na lavičce Juventusu, jeho místo zaujme navrátilec Allegri

Pirlo končí na lavičce Juventusu, jeho místo zaujme navrátilec Allegri

Pirlo končí na lavičce Juventusu, jeho místo zaujme navrátilec Allegri © newsbreak.com -

0

Líbilo se

29.05. - Italský trenér Andrea Pirlo končí na lavičce Juventusu Turín. Ve funkci vydržel pouze jednu sezonu, když loni nahradil Maurizia Sarriho. V pátek o tom informoval klub na své oficiální stránce. Italský klub zároveň potvrdil, že se na post hlavního kormidelníka vrátí Massimiliano Allegri.

Bývalý vynikající záložník a tvůrce hry se ujal funkce loni v srpnu, když vystřídal Maurizia Sarriho. Ten vydržel na postu také jen jeden rok, před ním vedl klub pět sezon právě Allegri.

Pirlo přivedl Starou dámu k triumfům v italském poháru i Superpoháru, ale nedokázal obhájit ligový titul a přerušil tak sérii devíti úspěšných ročníků turínského klubu.

Juventus obsadil pod jeho vedením 4. místo a účast v dalším ročníku LM si zajistil až v poslední možný den, když o bod předběhl Neapol.

Staré dámě se nedařilo ani v LM, kde překvapivě nestačila na Porto. V osmifinálové odvetě sice porazili po prodloužení portugalský tým 3:2, avšak po prohře 1:2 z prvního utkání doplatili na inkasovaný gól ze 115. minuty.

Děkujeme Pirlovi a přejeme mu hodně štěstí do budoucnosti, která bude určitě úžasná," napsal klub na oficiální stránce. Pirlo působil v Juventusu v letech 2011 až 2015 i jako hráč a získal s ním čtyři ligové tituly, Coppa Italia a dvakrát Superpohár.

„Byl to náročný, komplikovaný, ale stejně nádherný rok. Když jsem s Juventusem jednal, nepřemýšlel jsem nad riziky, která s tím budou spojená. Kdybych se vrátil zpět v čase, rozhodl bych se stejně,“ uvedl Pirlo.

„Navzdory nečekanému konci mi tohle dobrodružství ještě více objasnilo, jakou cestou se do budoucna vydat, a doufám, že mě naplní stejně jako během hráčské kariéry,“ dodal.

Vedení Bianconeri představilo nového trenéra jen několik hodin po oficiálním odvolání Pirla. Na lavičku turínského velkoklubu znovu usedne Massimiliano Allegri.

Allegri zná tým velmi dobře a miluje tento klub, stejně jako klub jeho. Začíná nové společné dobrodružství," uvedl Juventus ve svém stanovisku.

Allegri působil v Juventusu celkem pět let, kromě pěti titulů se s ním dvakrát probojoval do finále Ligy mistrů, v roce 2015 nestačili na Barcelonu a o dva roky později prohráli s Realem Madrid.

Gabriela Průšová / 90min.com

Nejnovější články