Zpět na » Serie A » Exprezident Juventusu: Ronaldo byl špatný nákup, klub ho musí prodat

Serie A - Exprezident Juventusu: Ronaldo byl špatný nákup, klub ho musí prodat

Exprezident Juventusu: Ronaldo byl špatný nákup, klub ho musí prodat  © as.com - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

12.03. - Favorizovaný Juventus vypadl už v osmifinále Ligy mistrů. V úterním odvetném zápase porazil po prodloužení Porto 3:2, jenže po prohře 1:2 v prvním utkání postupuje portugalský mistr. Bývalý prezident italského Juventusu Giovanni Gigli se po tomto zápase prudce obul do Portugalce Cristiana Ronalda, žádné servítky si nebral ani vůči vedení italského celku.

Od roku 2017, kdy se Juventus propracoval až do finále Ligy mistrů, to šlo s italským velkoklubem postupně dolů. Po nepovedené bitvě o ušatou trofej z Cardiffu se Stará dáma dokázala v dalších dvou ročnících dostat jen po čtvrtfinále a v posledních dvou sezonách se mise Juve v Lize mistrů skončila už v osmifinále.

Juventus však neupadá jen v Evropě, ale i na domácí půdě. Momentálně to vypadá tak, že se jeho dominance v Serii A chýlí ke konci a po sérii devíti titulů za sebou bude mít Itálie nového šampiona. Juventus má sice jeden zápas k dobru, jenže na vedoucí Inter Milán ztrácí už deset bodů.

Úpadek a pokles formy celého mužstva rozzlobil bývalého prezidenta klubu Giovanniho Gigliho, který volá po velké rekonstrukci, a to nejen v případě kádru.

„Ronaldo byl prostě špatný nákup. Řekl jsem to i během jeho prvního dne v klubu. Je velký šampion, to ano, jenže je moc drahý,“ řekl v rozhovoru pro RadioPuntoNuovo.

Juventus poslal v létě 2018 do Realu Madrid zhruba 117 milionů eur a roční příjem Portugalce se dostal až na úroveň 31 milionů eur. Navíc, jak tvrdí Gigli, Ronaldo má i velmi lukrativní gólový bonus.

„Je to na Juventusu. Platili mu milion za gól. Agnelli (současný prezident klubu) musí být sebekritický, ale nemá dobré spolupracovníky," obrátil Gigli pozornost na vedení Juve.

„Vůbec neviním (trenéra) Andreu Pirla. Angažoval jsem Cira Ferraru a nebylo to úplně ideální řešení. Agnelli zariskoval. Nechtěl Maurizia Sarriho, ale akceptoval ho, protože za něj lobboval Fabio Paratici s Pavlem Nedvědem. Juventus teď potřebuje rekonstrukci," myslí si 76letý Ital, který převzal klub po velké korupční kauze Calciopoli v roce 2006.

„Poznal jsem ho jako velkého šampiona," rozmluvil se Gigli na adresu legendy Juventusu a českého fotbalu Nedvěda.

Podle mého názoru ale není hoden zastávat funkci viceprezidenta klubu. Jeho post by měli určitě přehodnotit. Klub by měl pustit Ronalda pryč na konci sezony a stejně to platí i pro Paraticiho (výkonný ředitel pro fotbal). Možná ho Agnelli povýšil, aby ho mohl později z této pozice odstranit. Tak nějak by to mohlo být," domnívá se Giovanni Gigli.

Italský klub zaznamenal během první poloviny finančního roku ztrátu ve výši 113,7 milionu eur. V souvislosti s řešením finanční situace uvedla některá italská média, že se klub chystá prodat Cristiana Ronalda i Paula Dybalu. Oba fotbalisté mají smlouvu do června 2022, ale jejich prodej by pomohl klubu zmírnit současnou finanční zátěž.

Gabriela Průšová / espn.com

Nejnovější články