Zpět na » Serie A » Podváděl Suárez u zkoušky z italštiny? Juventus čelí žalobě

Podváděl Suárez u zkoušky z italštiny? Juventus čelí žalobě

Podváděl Suárez u zkoušky z italštiny? Juventus čelí žalobě © Goal.com - Stěhování Suáreze do Itálie i přes podivnou zkoušku nevyšlo

0

Líbilo se

05.12. - Italský hegemon posledních let se za svou letitou historii musel vypořádávat s řadou skandálů a jeden řeší i teď. Juventus Turín potřeboval přes léto zaplnit mezeru po odchodu argentinského útočníka Gonzala Higuaína a ideální náhradu viděl v Luisi Suárezovi. Přestože Uruguayec nakonec na Apeninský poloostrov nepřestoupil, zpětnému vyšetřování podlehne jeho podivuhodná zkouška z tamního jazyka.

Záměr Staré dámy byl v tomto směru jasný. Kádr nově jmenovaného kouče Andrey Pirla totiž měl zaplněná všechna místa pro hráče s občanstvím mimo EU. Suáreze by tedy Juve mohlo podepsat pouze za předpokladu, že by získal italské občanství.

K tomu jsou pochopitelně mimo jiných záležitostí potřeba také jazykové zkoušky, které 33letý snajpr absolvoval na mezinárodní univerzitě Perugii. Zákulisní zprávy jsou však takové, že fotbalista prošel jenom díky předem domluveným otázkám, na něž se mohl připravit, aniž by skutečně vládnul italštinou.

Obviněným je v tomto případě Fabio Paratici, sportovní ředitel Juventusu, který měl údajně domluvit se zástupci univerzity podmínky ústního zkoušení. Suárez přitom paradoxně skončil v Atlétiku Madrid a na Allianz Stadium přesídlil právě z Wanda Metropolitano Álvaro Morata. Tomu samozřejmě vzhledem ke španělskému pasu limity Serie A v ničem nebránily.

Juventus proto z celé patálie rychle vycouval a na vlastních webových stránkách se svého dlouholetého funkcionáře zastal. Není ovšem nereálné, že Paratici v nejbližších týdnech vyfasuje přinejmenším pokutu.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, onefootball.com

Nejnovější články