Zpět na » Serie A » Tottenham v létě odmítnul nabídku Interu, přiznal Ndombélé

Tottenham v létě odmítnul nabídku Interu, přiznal Ndombélé

Tottenham v létě odmítnul nabídku Interu, přiznal Ndombélé © Sky Sports - Ndombélému nechybělo moc k odchodu ze severního Londýna

0

Líbilo se

02.11. - Premiérová sezóna Tanguye Ndombélého v dresu Tottenhamu měla k ideálu daleko. Posila za 60 miliónů euro sice nastřádala za koronavirem poznamenaný ročník 2019/20 necelých 30 soutěžních utkání, fotbalovou veřejnost ale svými výkony rozhodně neuchvátila. Ve hře dokonce byl, jak řekl samotný hráč, přestup do Interu Milán.

23letý záložník má fyzické i technické predispozice k tomu diktovat tempo hry, skvělou formu z Olympiku Lyon si však dlouhou dobu neuměl přenést na ostrovy. Během posledních týdnů se však borec s konžskými předky usmířil s trenérem Josém Mourinhem a přestože nehraje v extrémně náročném programu zdaleka každou minutu, z okolí se mu dostává za odvedenou práci podstatně lepší odezvy.

Klubový prezident (Daniel Levy - pozn. autora) musel říci ne Interu," svěřil se Ndombélé v rozhovoru pro Canal Plus. „On chtěl, abych zůstal, a já jsem chtěl předvést, co ve mně skutečně je. Společně s Mourinhem jsme hodili předchozí neshody za hlavu a výsledky jsou podle mého jasně viditelné."

„Dokázal jsem Mourinhovi, že mám motivaci. To je to nejdůležitější. Všechno v klubu běží perfektně. Dali jsme svá ega stranou," uzavřel téma rodák z Longjumeau. Spurs zatím skutečně dokazují, především na domácí scéně, výrazné zlepšení. Mimo postupu do čtvrtfinále EFL Cupu se dosavadním ziskem čtrnácti ligových bodů propracovali na průběžnou druhou příčku.

Poté, co nuceně odstoupilo z koupě Ndombélého, Internazionale zaostřilo na Artura Vidala, kterého Barcelona pustila bez finanční kompenzace. Ačkoliv chilský buldok už ve 33 letech zdaleka nepředstavuje perspektivní akvizici, do prvního týmu Nerazzurri se zakomponoval překvapivě rychle a je pravidelnou součástí základní sestavy stratéga Antonia Conteho.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, football-italia.net

Nejnovější články