Zpět na » Serie A » Inter musí být jako Liverpool - válečná mašina, prohlásil Conte

Inter musí být jako Liverpool - válečná mašina, prohlásil Conte

Inter musí být jako Liverpool - válečná mašina, prohlásil Conte © The Sun - Také v kolegovi Jürgenu Kloppovi hledá Conte inspiraci

0

Líbilo se

23.10. - Velezkušený stratég Antonio Conte dostal od čínských investorů důvěru i finanční prostředky k tomu, aby dirigoval přerod zavedené značky Inter Milán. Daří se mu to zatím se smíšenou úspěšností, velký vzor každopádně bývalý skvělý fotbalista vidí v Liverpoolu vedeném další trenérskou modlou Jürgenem Kloppem.

Není to tak dávno, co Nerazzurri patřili pod vedením Josého Mourinho k těm nejnablýskanějším značkám. Tyto časy jsou sice pryč, o jejich návrat se ale snaží obměněné vedení na San Siru. Nechybělo mnoho a Internazionale mohlo prožít famózní loňskou sezónu, nakonec však skončilo pouze druhé v Serii A i Evropské lize.

Musíme na sobě tvrdě pracovat," uvedl na tiskové konferenci před zítřejším ligovým utkáním v Janově zmiňovaný Antonio Conte. „Jako příklad si beru Liverpool Jürgena Kloppa. Tam si také prošli čtyřmi roky bez triumfů a teď je z nich válečná mašina."

Budujeme tady něco důležitého. Nejsem si jistý, zda to povede ke krátkodobým úspěchům, ale určitě je to ta správná cesta. I zvenčí lze pozorovat pevné základy klubu, které tady během posledních let chyběly. To mě naplňuje štěstím."

Nový ročník přitom mohli modro-černě odění muži rozhodně začít lépe. Po vítězstvích nad Fiorentinou a Beneventem přišla remíza 1:1 na Laziu následovaná prohrou v derby s AC Milán poměrem 1:2. Ani středeční dělba bodů poremíze 2:2 doma s Borussií Mönchengladbach v Lize mistrů není zcela uspokojivá.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články