Zpět na » Serie A » Svým vedením chci napodobit Conteho Juventus, vyhlásil Andrea Pirlo

Serie A - Svým vedením chci napodobit Conteho Juventus, vyhlásil Andrea Pirlo

Svým vedením chci napodobit Conteho Juventus, vyhlásil Andrea Pirlo © 90min.com - Letošní Serie A nám přinese mimo jiné pikantní trenérský souboj Conteho s Pirlem

0

Líbilo se

26.08. - Pod Antoniem Contem odkopal Pirlo 115 soutěžních utkání, teď se ale svému vzoru postaví jako soupeř. Zatímco prvně jmenovaný vede již od loňského léta Inter Milán, jeho někdejší svěřenec 8. srpna nečekaně převzal první tým Juventusu Turín. Majestátní středopolař nyní novinářům prozradil, jak se chce nechat svým mentorem inspirovat.

Také Conte platí v Juve za významnou a respektovanou osobnost. Ještě z pozice hráče strávil v podhůří Alp většinu kariéry a tři sezóny zde ve dvou etapách rovněž úspěšně odkoučoval. Právě prostřednictvím tohoto angažmá se seznámil s Pirlem, který na vyhlášeného stratéga moc rád vzpomíná. Jak by také ne, vždyť Stará dáma za tu dobu třikrát v řadě opanovala Serii A.

Doufám, že budeme schopni navázat na tehdejší úroveň touhy a soudržnosti v mužstvu," řekl Pirlo, jenž byl původně přiřazen k týmu do 23 let, po konci Maurizia Sarriho ovšem bleskově povýšil. „Právě to bych rád vnesl zpět do kabiny. Pracovní DNA, kde jeden maká za druhého. Jen tak lze dosáhnout našich cílů."

Chci vrátit mančaftu ten entuziasmus, který zde nějakou dobu chyběl. Budeme se snažit praktikovat proaktivní fotbal, dominovat hře. Řekl jsem klukům dvě zásady a sice to, že zkrátka musí držet míč a pokud jej náhodou ztratí, okamžitě se o něj začnou rvát."

Fanoušci Juventusu už se trenérského debutu svého idolu nemohou dočkat, napříč fotbalovou veřejností však vzhledem k nezkušenosti Pirla panují i jisté pochybnosti. Právě vášnivý a lidský přístup by ovšem měl na hráče i příznivce tradičního celku udělat dojem.

Opožděná letní příprava pro obhájce scudetta začala před několika málo dny a vše pomalu směřuje ke startu ligové soutěže. Ten je předběžně naplánován na druhou polovinu září, konkrétní rozlosování však zatím chybí. Dalším velkým úkolem bude napravit zklamání z letošního ročníku Ligy mistrů, kde Juventus v osmifinále podlehnul OlympikuLyon. Právě to nakonec stálo místo zmiňovaného Maurizia Sarriho.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články