Zpět na » Serie A » Pogba by byl pro Pirla perfektním dárkem, vybízí vedení Juventusu další italská legenda

Serie A - Pogba by byl pro Pirla perfektním dárkem, vybízí vedení Juventusu další italská legenda

Pogba by byl pro Pirla perfektním dárkem, vybízí vedení Juventusu další italská legenda © 90min.com - Znovusjednocení Pirla s Pogbou by se jistě prvně jmenovanému zamlouvalo

1

Líbilo se

10.08. - Málokdo podobně riskantní tah čekal. Juventus Turín navzdory vítězství v Serii A zbavil funkce hlavního trenéra Maurizia Sarriho a na jeho post dosadil dosud neprozkoušeného Andreu Pirla. Zatímco členové A-týmu se už rozjeli po dovolenkových destinacích, pověření zaměstnanci klubu poctivě zkoumají, jak by potenciálně mohli posílit kádr. Silné slovo v tomto směru jistě má i někdejší středopolař, kterému se prostřednictvím novinových rozhovorů snaží poradit také bývalý spoluhráč.

Ekonomická krize těžce zkouší finanční stabilitu snad veškerých světových podniků a značek, fotbalových organizací nevyjímaje. Stará dáma již přes toto léta stihla dojednat jakousi výměnu Miralema Pjaniće za Arthura Mela s příplatkem dvanácti miliónů eur z italské strany a desetimiliónový příchod mladého křídelníka Manchesteru City Félixe Correii. Známý snajpr Luca Toni, jenž po Pirlově boku v minulosti odkopal 36 reprezentačních zápasů, ovšem doufá, že se dřívějšímu kolegovi dostane ještě výraznějších peněžních prostředků.

Jak tak znám Andreu, mužstvo začne stavět ze zálohy," řekl Toni pro Tuttosport. „Ideální dárek pro něj v tomto směru představuje Paul Pogba. Nevím, na kolik je to reálné, ale zcela bezpochyby se jedná o nejlepší variantu."

Toni se s Pirlem z hřiště i mimo něj velmi dobře zná

Středopolař Manchesteru United působil v alpském podhůří mezi lety 2012 a 2016, z čehož tři sezóny nastupoval uprostřed pole právě s Pirlem. Následoval tehdy rekordně drahý přestup zpět do Anglie za 105 miliónů eur. Pogba se však na Old Trafford dlouhodobě pere s nestabilitou formy. Smlouvu má ještě na nadcházející sezónu s realizovatelnou jednoroční opcí.

Andrea nebude koučem, který by se soustředil na úporné bránění s rychlými protiútoky," pokračoval Toni v rozhovoru. „Rád dominuje na míči a to přenese i na svůj tým. Samozřejmě netuším, jaký systém zvolí. Ale na tom asi ani tolik nezáleží. Bavíme se o inteligentním a flexibilním chlapíkovi."

Elegantní záložník se přitom s novou funkcí teprve musí sžít. Původně měl nabrat zkušenosti u týmu do 23 let, od kterého byl však již po týdnu převelen k prvnímu mužstvu. Luca Toni se do budoucna rovněž plánuje věnovat trénování. V minulosti již působil jako sportovní ředitel Hellasu Verona, přičemž koncem loňského léta se přihlásil na školení k licenci UEFA.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články