Zpět na » Serie A » Alexis Sánchez definitivně opouští Manchester, Inter jej přivede natrvalo

Alexis Sánchez definitivně opouští Manchester, Inter jej přivede natrvalo

Alexis Sánchez definitivně opouští Manchester, Inter jej přivede natrvalo © 90min.com - Rudí ďáblové si odfrkli, Alexis Sánchez Anglii se vším všudy opouští

2

Líbilo se

06.08. - Trenér Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer i výkonný ředitel Interu Milán Guiseppe Marotta včera potvrdili vzájemnou dohodu obou klubů na trvalém přesunu Alexise Sáncheze do města módy. Chilský šikula od začátku sezóny působil v Itálii prostřednictvím hostování, které oficiálně skončí 9. srpna. 31letý fotbalista by si měl obratem dobalit i poslední kufry a rozvázat s Rudými ďábly smluvní poměr.

Právě kontrakt, jejž Alexis před dvěma lety obdržel při přestupu z londýnského Arsenalu, byl pro vedení anglického celku hlavním zdrojem problémů. United až doteď vyplácelo většinu astronomické gáže. Internazionale má podle zahraničních médií pro jihoamerickou hračičku nachystanou o něco méně lukrativní tříletou smlouvu.

Sánchez tedy pomůže Nerazzurri i v dalších bojích Evropské ligy, kterých by se jinak už nemohl účastnit. Při včerejším osmifinálovém vítězství 2:0 nad Getafe šel do hry až z lavičky v 70. minutě.

Sánchez se během posledních měsíců sžil se systémem trenéra Conteho

Na Apeninském poloostrově se přitom dlouho zdálo, že resuscitace upadajícího talentu skončí neúspěchem. Táhlé zranění kotníku jej vyřadilo z valné části podzimních zápasů, po nucené koronavirové přestávce se však znovu nastartoval ke skvělým výkonům. Celkem mu letos statistikové napočítali už čtyři góly a deset asistencí ve třiceti soutěžních zápasech.

Podobné věci se od něj čekali již v Manchesteru United, s Red Devils mu to však od prvních chvil po trejdu za Henrika Mkhitaryana viditelně neklapalo. Zástupcům tradičního ostrovního mančaftu po nevalném roce a půl došla trpělivost a vzali zavděk alespoň vypůjčením do zahraničí. Sánchezův odchod nyní podstatně uleví klubové výplatní pásce v obtížných časech ekonomické krize.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články