Zpět na » Serie A » Neapol dotáhla příchod afrického supertalentu z Lille

Neapol dotáhla příchod afrického supertalentu z Lille

Neapol dotáhla příchod afrického supertalentu z Lille © SSC Napoli - Victor Osimhen se pokusí oslnit Serii A

0

Líbilo se

01.08. - Tým sídlící na jihu Apeninského poloostrova prožívá turbulentní sezónu. Zatímco v pohárových soutěžích, kde opanoval Coppa Italia a rozehrál osmifinále Ligy mistrů s Barcelonou, uspěl, na ligové scéně to byla jiná pohádka. Se sedmým místem v Serii A se jistě kontroverzní klubový předseda Aurelio de Laurentiis nespokojí, ostatně už začal posilovat kádr pro příští ročník. První částí skládanky se stal talentovaný forvard Victor Osimhen.

Příchod nigerijského reprezentanta byl již delší dobu na spadnutí, finalizaci dohody ovšem samotný hráč podstatněprotahoval. Za důvod se obecně považuje především nečekané úmrtí otce. Osimhen rovněž zvažoval, zda se neuchýlit spíše k některé z nabídek anglických klubů. Dle zahraničních médií si dokonce přesun do Premier League stanovil jako prioritu, názor však s postupem času změnil.

Hbitý útočník nepřišel Neapol levně. V rámci základní platby se Lille obohatí o 70 miliónů eur, přičemž dalších 10 miliónů by postupně mohlo přibýt prostřednictvím bonusů. Na stadionu San Paolo podepsal Osimhen pětiletou smlouvu.

21letý fotbalista i přes svůj nízký věk nastoupí již v dresu čtvrtého evropského klubu. Původně jej na starý kontinent přivedl Wolfsburg, významnějšího herního prostoru se mu ovšem dostalo až ve službách Charleroi. Po Belgii následovala poslední štace s Lille, kde mu jediná sezóna a osmnáct soutěžních gólů stačilo k dalšímu kariérnímu progresu.

V Neapoli si ale stabilní místo bude muset vybojovat. Nesmlouvavý trenér Gennaro Gattuso, který ke konci loňského kalendářního roku nahradil ve funkci Carla Ancelottiho, preferuje rozestavení 4-3-3. O jediný post středního útočníka se tedy Osimhen uchází společně s dalšími dvěma snajpry světové úrovně Driesem Mertensem a Arkadiuszem Milikem. Zatímco prvně jmenovaný však se stávajícím zaměstnavatelem nedávno prodloužil kontrakt, ve spojitosti s Milikem italští experti věští brzký odchod jinam.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články