Zpět na » Serie A » Legendární Paolo Maldini možná skončí v AC Milán

Serie A - Legendární Paolo Maldini možná skončí v AC Milán

Legendární Paolo Maldini možná skončí v AC Milán © 90min.com - Paolo Maldini se nejspíše s AC Milán rozloučí i jako funkcionář

2

Líbilo se

07.07. - Jméno někdejšího skvělého obránce bude navždy pevně spjato s jedním ze dvou klubů sídlících na stadionu San Siro. Jenže nyní se údajně mají cesty Paola Maldiniho a AC Milán rozejít. Vedení Rossoneri čekají během léta četné strukturální úpravy, jejichž součástí má být mimo jiné zěna na postu technického ředitele, který momentálně obhospodařuje právě místní ikona.

Maldini strávil v AC kompletní hráčskou kariéru a když se roku 2009 po 901 odehraných zápasech loučil, na červeno-černé straně barikády z toho byl v Miláně velký smutek. To však nikdo nemohl tušit, že se už s podstatně kratším účesem místní rodák do organizace zanedlouho vrátí. Před dvěma lety přijmul nabídku mančaftu svého srdce a stal se ředitelem strategického rozvoje.

o rok později se „Il Capitano" dočkal povýšení na technického ředitele. Ani v tomto křesle se ale zřejmě příliš dlouho neohřeje. Do klubu totiž dle italských médií má přijít bývalý trenér RB Lipska Ralf Ragnick. 62letý Němec bude údajně působit jako kouč prvního mužstva a zároveň obsadí Maldiniho stávající pozici.

Paolo Maldiniho nejspíše nahradí Ralf Ragnick

Výkonný ředitel Ivan Gazidis nechce odchod bývalé opory italské reprezentace dopustit. Maldini však vidí v krocích majitelů nedůvěru a raději, než aby se vzdal místa technického ředitele, AC definitivně opustí.

Z aktuálního klubového seznamu by přitom jméno Maldini zcela nevymizelo. V mládežnických výběrech totiž působí Paolův syn Daniel, který už si odbyl i krátkou ligovou premiéru za A-tým. Milánské fotbalové kroniky ostatně nikdy nezapomenou ani na otce Cesara Maldiniho. Ten v pruhovaném dresu tradičního celku zvednul nad hlavu čtyřikrát trofej pro vítěze Serie A a jednou dokonce PMEZ. Po skončení aktivní kariéry rovněž působil v představenstvu.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články