Zpět na » Serie A » Inter hledá posilu i na levý kraj obrany. Adepta našel v Chelsea

Serie A - Inter hledá posilu i na levý kraj obrany. Adepta našel v Chelsea

Inter hledá posilu i na levý kraj obrany. Adepta našel v Chelsea © 90min.com - O Emersona Palmieriho prý je zájem ve městě módy

0

Líbilo se

04.07. - Nerazzurri evidentně hodlají využít nadcházejícího přestupního období k posílení obou stran své defenzívy. Teprve včera zahlédly světlo světa oficiální zprávy o příchodu Achrafa Hakimiho, pravého beka by však podle spekulací zahraničních zdrojů měl na San Siro následovat rovněž levý obránce. První příčka v nákupním seznamu Interu údajně patří Emersonovi Palmierimu z londýnské Chelsea.

Odchovanec Santosu v rodné Brazílii platil za velmi talentovaného fotbalistu. S reprezentací „kanárků" do sedmnácti let dokonce vyhrál jihoamerický šampionát dané věkové kategorie, na seniorské úrovni si však zvolil italský národní výběr. Právě skrze Apeninský poloostrov, odkud pochází jeho matka, se Emerson dostal mezi evropskou smetánku. A teď by se mohl na trávníky Serie A vrátit.

Do Chelsea přestoupil v lednu 2018, když si jej z AS Řím vytáhnul trenér Antonio Conte. Částka 20 miliónů eur, to nejsou za relativně neprověřeného hráče žádné drobné. I přesto ale Emersonovým maximem v počtu ligových zápasů za sezónu zůstává čtrnáct utkání z letošního ročníku.

Nepřesvědčivé výkony a z nich odvozené malé herní vytížení můžeme z určité části přičítat rošádám na pozici hlavního kouče. Conte vydržel na lavičce pouze do konce Palmieriho první sezóny, načež Sarrihopo jednom roce vystřídal Frank Lampard.

Emerson s Contem se možná znovu potkají v jednom týmu

Antonio Conte ale ve 25letém obranáři stále vidí potenciál. I proto si jej dle všeho vytipoval jako novou posilu pro Inter Milán, který momentálně vede. Přestože Frank Lampard na tiskové konferenci před dnešním duelem s Watfordem odmítnul situaci jakkoliv blíže komentovat, mezi oba kluby už mají probíhat první jednání.

Emersonova preferovaná pozice přitom je v Internazionale vcelku kvalitně obsazená. Flek levého křídelního obráncesi v Conteho oblíbeném systému na tři obránce vyměňují Kwadwo Asamoah s Ashleyem Youngem. Oba už však mají svá nejlepší fotbalová léta za sebou a z tohoto pohledu platí sedminásodbný italský reprezentant za perspektivnější volbu.

Vojt?ch Olšr / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Šikovnej, ale bez vítězné mentality. Trochu skleněnej a malinko negramotnej. Nikdy mě nepřesvědčil, že by mohl sedět v kabině mistrů vedle legend jako Mount, Werner nebo Gilmour. Bohužel

barbossaCFC

Ber ho Tondo Smajlík 2

MaraHCFC
Reklama
Reklama
Nejnovější články