Zpět na » Serie A » AS Řím si chrání svůj největší příslib. Juventus musí vyplatit 60 miliónů eur

Serie A - AS Řím si chrání svůj největší příslib. Juventus musí vyplatit 60 miliónů eur

AS Řím si chrání svůj největší příslib. Juventus musí vyplatit 60 miliónů eur © 90min.com - Nicolò Zaniolo už se poohlíží po věhlasnější adrese

0

Líbilo se

11.06. - Jeden ze dvou největších klubů italského hlavního města si prochází komplikovaným obdobím. Vlci, jak se AS přezdívá, upadli během koronavirové krize do tučných dluhů, ze kterých vede bolestivá cesta ven. Jednou z možností je prodej nejhodnotnějších hráčů, mezi něž jistě patří Nicolaograve; Zaniolo. Zájem by měl Juventus, případná koupě by jej však nevyšla levně.

20letý ofenzivní záložník se během dvou sezón s AS Řím vypracoval v nepřehlédnutelný talent italského fotbalu. Jako náctiletý vystřídal Janov, Fiorentinu, druholigovou Entellu a Inter Milán, než konečně dostal šanci na seniorské úrovni. A té se chopil náramně.

Římany vyšel v roce 2018 na necelých pět miliónů eur, dnes však jeho tržní hodnota činí i přes globální ekonomické trable bezmála padesát miliónů. O služby mladého středopolaře stojí řada evropských velkoklubů, nejodhodlaněji však vystupuje konkurenční Juventus.

Původní záměr Staré dámy zněl jasně. Uskutečnit hráčskou výměnu a zcela se tak vyhnout peněžním výdajům za samotný přestup. AS Řím podle italských médií dokonce dostalo na výběr. Mandragora, Rugani, Bernadeschi, Romero, ti všichni byli k mání. Celek ze Stadio Olimpico ale z takovéto dohody couvnul a volá po čistě finanční kompenzaci.

Požadovanou částku údajně stanovil momentálně pátý klub Serie A na 60 miliónů eur. Sumy podobného ražení je v těchto dnech ochoten utratit jen málokdo, zrovna movitý Juventus Turín by ale mohl na takovýto návrh kývnout.

Naproti tomu strukturou AS zmítají prohlubující se finanční trable. Klub má dluhy sahající ke třem stovkám miliónů eur a přestože pravidla Finančního fair play byla pro letošek zmírněna, podobné zprávy rozhodně nejsou uspokojivé. Bez významnějšího zúžení kádru se bude jeden z tradičních italských klubů vzpamatovávat jen stěží.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články