Zpět na » Serie A » Jorginho trvá na přestupu do Juventusu. Trenér Sarri by jej uvítal s otevřenou náručí

Serie A - Jorginho trvá na přestupu do Juventusu. Trenér Sarri by jej uvítal s otevřenou náručí

Jorginho trvá na přestupu do Juventusu. Trenér Sarri by jej uvítal s otevřenou náručí © Goal.com - Sarri s Jorginhem

1

Líbilo se

25.04. - Že by znovu došlo ke spojení téměr nerozlučné dvojice? Uznávaný italský stratég Maurizio Sarri na Jorginhovi dlouhá léta stavěl. Inteligentní středopolař pod ním nastupoval v Neapoli i Chelsea, teď by se jejich cesty mohly protnout v Juventusu.

Jorginho dlouhou dobu nepatřil mezi světovou špičku. Jednalo se spíše o průměrného fotbalistu, který v sestavě Neapole nehrál až tak důležitou roli. Brány do světa elitní kopané mu ovšem otevřel právě Maurizio Sarri, který Jorginhovi ve svém systému ušil pozici na míru.

Jak už zaznělo v několika rozhovorech s bývalým trenérem The Blues, Jorginho nikdy neoplýval zázračnou technikou. Co jej ale dnes zdobí, je jeho nadstandardní fotbalové IQ, díky němuž kontroluje zápasy z hloubi pole. Často se stahuje až na úroveň defenzivní linie, odkud diktuje tempo hry.

Sarri na naturalizovaného Itala spoléhal, v Juventusu se ale musel spokojit s jinými hráči. Italská média však během uplynulých týdnů přišla s tím, že turínský velkoklub jedná s Chelsea o přestupu odchovance Hellasu Verona. Opačným směrem by naopak mohl zamířit Miralem Pjanić, který by si po devíti letech na Apeninském poloostrově také rád vyzkoušel Anglii. Přinejmenším jedno místo by se tedy v sestavě Staré dámy uvolnilo.

Spekulativní zprávy sice popřel Jorginhův agent, samotný fotbalista si ale za změnou dresu stojí. A to i přesto, že si jej oblíbil také stávající lodivod Chelsea Frank Lampard. 28letý záložník letos operoval blíže ofenzivní řady a výsledkem bylo sedm vstřelených gólů s dvěma asistencemi.

Nakolik je Jorginhův přesun pod vrcholky Alp reálný, ovšem zůstává otázkou. Koronavirová pandemie krutě zasáhla italskou ekonomiku a ani fotbalové kluby si v této nelehké době nemohou dovolit příliš utrácet. Alespoň tedy dokud se neobnoví příjmy z televizních přenosů.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články