Zpět na » Serie A » AC Milán se v létě znovu pokusí získat záložníka Arsenalu

AC Milán se v létě znovu pokusí získat záložníka Arsenalu

AC Milán se v létě znovu pokusí získat záložníka Arsenalu © The Sun - Lucas Torreira

1

Líbilo se

08.04. - Poslední roky jsou pro Rossoneri velkým trápením. Klub se stále snaží investovat, ale výsledky fanoušci pozorují na hřišti jen zřídka. Minulé léto se hojně spekulovalo o přestupu středopolaře londýnských Kanonýrů Lucase Torreiry, který by možná konečně dodal AC potřebnou dravost a zápal do hry. Po neúspěšných námluvách se prý celek z města módy chce s nabídkou vrátit také letos.

Pouze 166 centimetrů vysoký Uruguayec přitom působí na Emirates Stadium teprve od roku 2018. Po slibném vstupu do Premier League se s postupem své premiérové sezóny na ostrovech vytrácel a dobré výkony střídal s nevýraznými. Pod novým koučem Mikelem Artetou sice znovu získal stabilní místo v základní sestavě, plány mu však zhatilo zranění kotníku. Do hry by se měl vrátit začátkem května.

Ke konci minulé sezóny si Torreira v rozhovoru postěžoval na anglické podmínky. Nebyl spokojen zejména s jazykovou bariérou a počasím, mnohem více se mu prý líbilo v Itálii. Na Apeninském poloostrově působil od svých osmnácti let. Postupně oblékl dresy druholigové Pescary a Sampdorie Janov, která za něj od Arsenalu vyinkasovala bezmála 29 miliónů eur.

Zájem milánského velkoklubu inicioval zejména trenér Marco Giampaolo, jež 24letého záložníka vedl právě v Sampdorii. Na lavičce červeno-černého klubu už jej ovšem stihl vystřídat kolega Stefano Pioli. Giampaolo dostal padáka již po jedenácti utkáních u kormidla A-týmu.

Arsenal za oporu reprezentačního výběru Uruguaye požaduje přinejmenším 40 miliónů eur, což přeci jen není úplně malá částka. Zcela však odpovídá tržní hodnotě a tomu, že Torreira má platnou smlouvu do roku 2023.

Celek ze San Sira naposledy utratil podobný peníz před startem ročníku 2017/2018, kdy dosud rekordních 42 miliónů eur poslal Juventusu za Leonarda Bonucciho. Torreira by se tedy svým příchodem zařadil mezi nejdražší posily historie AC.

Koronavirová krize by však mohla celou dohodu zhatit. Většina klubů minimálně zatím nechce zbytečně utrácet a pokud by se navíc Serie A předčasně ukončila, AC Milán by znovu skončilo nejen bez vysněné účasti v Lize mistrů, ale úplně mimo pozice zajišťující evropské poháry.

Vojtech Olšr / metro.co.uk, fotbalportal.cz

Nejnovější články