Zpět na » Serie A » O Girouda je zájem v Itálii. Krom Interu jedná také Lazio

Serie A - O Girouda je zájem v Itálii. Krom Interu jedná také Lazio

O Girouda je zájem v Itálii. Krom Interu jedná také Lazio © talkSPORT - Olivier Giroud

2

Líbilo se

30.01. - Mistr světa z roku 2018 by milerád změnil dres ještě v tomto přestupním období. Vždyť v Chelsea se Olivier Giroud jen zřídkakdy podívá na lavičku náhradníků, o pobytu na trávníku nemluvě. Ještě před nedávnem se jevil jako nejreálnější kandidát na zisk vysokého forvarda Tottenham, ke konci ledna se však začínají angažovat také italské kluby Inter s Laziem.

Rodák z Chambéry přestoupil k The Blues v polovině sezóny 2017/18 z konkurenčního Arsenalu. Ten tehdy vyinkasoval necelých dvacet miliónů eur. Čtyřnásobný vítěz FA Cupu od té doby stihnul v modrém dresu 70 soutěžních utkání, v nichž zaznamenal celkem 19 vstřelených branek.

Pro dokreslení fotbalistových statistik ale nesmíme opomenout ani to, že především v letošní sezóně Giroud chodí do hry až jako žolík pro závěrečnou fázi zápasu. Trenér Chelsea Frank Lampard preferuje mladšího a agilnějšího Tammyho Abrahama s Michym Batshuayiem.

Olivier Giroud letos oslaví již 34. narozeniny a v létě mu na Stamford Bridge končí smlouva. Ve spojitosti s přestupem zkušeného snajpra zahraniční média zmiňovala zejména další londýnský celek Tottenham Hotspur, na úplný závěr přestupního termínu se však vyrojily spekulace naznačující stěhování do Itálie.

Vyjma Interu Milán zatím nejusilovněji pracuje na transferu římské Lazio. To se prý nebojí poslat na ostrovy až pět miliónů eur. Oběma klubům z Apeninského poloostrova už zbývá na uzavření dohody pouze zítřek.

Některé zdroje přitom ještě nedávno trvaly na vážném zájmu Josého Mourinha, který se jevil jako zcela opodstatněný. Po zranění Harryho Kana totiž jeho týmu schází čistokrevný útočník, v posledních hodinách ale Kohouti v jednání polevili.

Lazio a Internazionale dělí v tabulce Serie A pouhé dva body a proč by o umístění dvou gigantů nemohl rozhodnout zrovna přesun Oliviera Girouda. Zatímco ve městě módy by však Francouz zastával za tandemem Lukaka s Martínezem spíše roli náhradníka, pod koučem Simonem Inzaghim v Laziu se rýsuje ofenzivní souhra s vyhlášeným střelcem Cirem Immobilem.

Vojt?ch Olšr / calciomercato.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 01.02. Odpovědět

byl to sympaťák než přestoupil do modré špíny

Wazz
Kuzma - 30.01. Odpovědět

Giroud si své už odehrál. Na základ nemá, možná v italské lize, v průměrném klubu. Ale to by si taky musel nechat snížit plat ...

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články