Zpět na » Serie A » Xhaka se v zimě možná přesune do Milána. Zájem mají oba velkokluby ze San Sira

Xhaka se v zimě možná přesune do Milána. Zájem mají oba velkokluby ze San Sira

Xhaka se v zimě možná přesune do Milána. Zájem mají oba velkokluby ze San Sira © FourFourTwo - Granit Xhaka

2

Líbilo se

20.11. - V kabině Arsenalu se za poslední týdny rapidně změnily poměry. Unai Emery po Xhakově vzteklé reakci směrem k nespokojenému domácímu obecenstvu předal kapitánskou pásku Pierru-Emericku Aubameyangovi, švýcarský záložník si navíc od zmiňovaného incidentu ještě vůbec nezahrál. Přes nadcházející přestupní termín by přitom mohl sever Londýna definitivně opustit. Mezi možné destinace patří Itálie a tamní celky AC s Interem.

Se zprávou přišla německá odnož Sky Sports, která očekává lednovou bitvu milánských rivalů na transferovém poli. Zejména trenér Nerazzurri Antonio Conte si v poslední době veřejně stěžoval na nedostatečnou šířku svého kádru.

AC Milán se naproti tomu poohlíží po zkušených fotbalistech, jež by mohli obohatit jinak relativně mladý tým Rossoneri. Nedávno podepsaný kouč Stefano Pioli by podle všeho také nebyl proti případnému posílení svých řad.

Xhakův návrat do sestavy Gunners můžeme v tuto chvíli považovat za krajně nepravděpodobný. Emery už se po říjnovém úletu basilejského rodáka obává negativní reakce fanoušků. Ti si totiž na Švýcara dlouhodobě stěžovali, celá situace pak ve druhém poločase ligového duelu s Crystal Palace jen vygradovala.

O návrat své někdejší opory se pokouší také Borussia Mönchengladbach, samotný středopolař je ovšem o mnoho více zainteresován v potencionálním angažmá na Apeninském poloostrově.

Momentálně se zdá jakožto nejreálnější scénář zimní přesun Xhaky na San Siro. Preferovanou cestou je pro oba místní kluby hostování až do léta příštího roku, kde by mohly uvést v platnost opci na trvalý přestup.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články