Zpět na » Serie A » Giampaolo končí na lavičce AC Milán. Nahradí jej Pioli

Serie A - Giampaolo končí na lavičce AC Milán. Nahradí jej Pioli

Giampaolo končí na lavičce AC Milán. Nahradí jej Pioli © The Sun - Stefano Pioli

0

Líbilo se

09.10. - Dlouho přemítaná spekulace se mění v realitu. Vedení červeno-černého milánského tábora definitivně došla trpělivost a po víkendové těsné výhře nad Janovem sáhlo k razantnímu kroku. Před repre pauzou odvolalo kouče Marca Giampaola, obratem pak podepsala dvouletou smlouvu se Stefanem Piolim.

AC Milán oznamuje, že se rozhodlo propustit Marca Giampaola z pozice hlavního trenéra prvního týmu. Klub je Marcovi vděčný za odvedenou práci a přeje mu do příštích let jen to nejlepší,” stojí v oficiálním prohlášení.

Giampaolo vystřídal u kormidla někdejšího skvělého hráče Gennara Gattusa, ani bývalý kouč Sampdorie ovšem Rossoneri z dlouhodobé herní krize nevytáhl. Poté, co byla jeho družstvu za porušení finančního fair-play uzmuta účast v pohárové Evropě, dokázal dvaapadesátiletý stratég získat pouhých devět bodů ze sedmi ligových zápasů.

Velké podpoře se mu nedostalo ani z řad fanoušků. Ti jej kritizovali zejména za to, že již po jednom utkání ustoupil ze své jinak preferované formace 4-3-1-2. Na hřišti se mu takřka vůbec nepovedlo vtisknout mužstvu herní tvář.

Na třinácté příčce přebírá tým před reprezentační pauzou o rok starší Stefano Pioli. V italských kruzích uznávaný odborník v Serii A vedl Lazio, konkurenční Inter nebo naposledy Fiorentinu. U Fialek podal rezignaci na začátku letošního dubna.

Trenér, který před čtyřmi lety dovedl římské Lazio do vyřazovacích bojů Ligy mistrů, však na sociálních sítích příliš vřelých přivítání neobdržel. Nejčastěji předhazovanými argumenty fotbalové veřejenosti je jeho nepovedené angažmá u Internazionale a nula v kolonce vyhraných trofejí za šestnáct odkoučovaných let.

Po přestávce vyhrazené mezinárodní scéně se AC střetne s nováčkem z Lecce. Pro Pioliho to bude na hned na úvod nesnadná zkouška před vlastními fanoušky.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Podle všeho, aby se v AC něco změnilo by klub musel převzít někdo jako to je v případě City nebo PSG jinak se z krize nedostanou. A hlavně kvalitního trenéra např. Carlo Ancelotti by byl ideální si myslím.

MESSIFCB

A pak, že United jsou v krizi. Co je potom to, v čem je AC?

NoIscoNoDisco
Reklama
Reklama
Nejnovější články