Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Serie A » Vlci zvládli šlágr a porazili Rossoneri, Atalanta obrala Juventus a v čele je tak Neapol

Vlci zvládli šlágr a porazili Rossoneri, Atalanta obrala Juventus a v čele je tak Neapol

Vlci zvládli šlágr a porazili Rossoneri, Atalanta obrala Juventus a v čele je tak Neapol © zimbio.com - Edin Džeko se raduje z branky do sítě milánského AC.

1

Líbilo se

01.10. - REVIEW I po sedmém kole zůstává Neapol stoprocentní, Partenopei doma nedali šanci Cagliari. To Juventus jen remizoval s Atalantou a poprvé ztratil. Ve šlágru kola uspěl AS Řím, který na San Siru zvítězil 0:2. Nejvíce si poté zastřílelo Lazio, které sice doma prohrávalo se Sassuolem 0:1, šesti góly ale duel dokonale otočilo.

Neapol 3:0 (2:0) Cagliari

Branky: 4. Hamšík, 40. Mertens z pen., 47. Koulibaly

V Neapoli bylo rozhodnuto už ve 4. minutě, kdy Mertens parádně vysunul Hamšíka a ten ranou k pravé tyči vstřelil vůbec svou první branku v sezóně.

SSC Napoli v Cagliari Calcio - Serie A
Marek Hamšík se trefil poprvé v sezóně. (zdroj: zimbio.com)

Neapol držela míč a byla aktivnější, ostatně tak jako po celou dobu v letošní sezóně Serie A. Zvýšit mohl Insigne, gólman hostí by na míč nedosáhl, rána domácího útočníka ale nakonec skončila těsně vedle hostující brány.

Podruhé se tak Partenopei dočkali až ve 40. minutě. V pokutovém území padl Mertens, rozhodčí odpískal penaltu a sám faulovaný s přehledem zvýšil na 2:0.

Hned po přestávce odcentroval z přímého kopu Jorginho a Kalidou Koulibaly se štěstím zvýšil už na rozdil tří gólů. Definitivní tečku mohl hostům zasadit Callejón, proti byl ovšem gólman Cragno. Neapol přesto v poklidu zvítězila 3:0 a zůstává v čele italské Serie A.


AC Milán 0:2 (0:0) AS Řím

Branky: 72. Džeko, 77. Florenzi

V první půli šlágru 7. kola se toho moc nedělo, za zmínku stojí jen zranění Kevina Strootmana a dobrá individuální akce Pellegriniho, která ovšem byla zakončena mizernou střelou.

AC Milán musel zabrat, jelikož v minulém kole nedal branku Sampdorii. Jenže útočili hosté, do další šance se dostal Florenzi, skvěle zasáhl Donnarumma.

AC Milan v AS Roma - Serie A
Vincenzo Montella má nečekané problémy. (zdroj: zimbio.com)

Poté zahrozili i Rossoneri, Kalinič ale nevypálil moc tvrdě a tak Alisson v poklidu zasáhl. Ani druhá půle toho příliš nenabízela, až se v 72. minutě ke střele propracoval Edin Džeko. Jeho ránu tečoval Romagnoli a Donnarumma byl bez šance na úspěch.

Vzápětí mohl vyrovnat André Silva, těsně přestřelil. Následně zaspala domácí obrana a bylo po utkání. Nainggolanovu ránu Donnarumma jen vyrazil a Alessandro Florenzi už měl jednoduchou práci.

AC se ještě něco snažilo s výsledkem udělat, jenže poté přišel zkrat Calhanoglua a červená karta pro něj. Ve šlágru tak uspěl AS Řím, na San Siru zvítězil 0:2.


Atalanta (2:2) Juventus Turín

Branky: 31. Caldara, 67. Cristante - 21. Bernardeschi, 24. Higuaín

Neapol je stále stoprocentní, o Juventusu už to ovšem neplatí. V bláznivém utkání Juventus ztratil body v Bergamu, přitom byl dvakrát velmi blízko výhře.

Poprvé mohl jít Juventus do vedení v 16. minutě, kdy Mandžukič ideálně naservíroval míč Higuaínovi. Ten ale svůj pokus namířil jen do připravného Berishy.

O pět minut později už ovšem hosté vedli, Berisha neudržel lehkou střelu Matuidiho a Federico Bernardeschi měl jednoduchou práci. Autor první branky následně vysunul Higuaína a ten poslal Starou dámu už do dvoubrankového vedení.

Atalanta BC v Juventus - Serie A
Gól Gonzala Higuaína na tři body nestačil. (zdroj: zimbio.com)

Atalanta ale nesložila zbraně a brzy snížila. Tentokrát mírně zachyboval Buffon, který neudržel střelu po standardce Gómeze a Caldara měl podobnou práci jako předtím Bernardeschi.

Vyrovnat mohl Spinazzola, v tutovce ovšem hlavou selhal. Místo toho se do dvoubrankového vedení dostali hosté, v 58. minutě se o to postaral Mandžukič. Rozhodčí si ale vyžádal pomoc u videa a udělal velmi dobře. Před brankou totiž loktem fauloval Lichtsteiner a místo dvougólového vedení tak hostující obránce inkasoval žlutou kartu.

Místo stavu 1:3 to tak brzy bylo 2:2, na parádní centr Gómeze si totiž naskočil Bryan Cristante a tvrdou hlavičkou propálil Buffona.

Přesto mohly tři body zůstat u favorita. Znovu u toho bylo video, rozhodčí Damato totiž po sporné ruce Petagny nařídil penaltu. Paulo Dybala ovšem překvapivě selhal a udělal z Berishy hrdinu. Juventus tak v Bergamu zvítězit nedokázal, poprvé ztratil a Neapol tak má v čele dvoubodový náskok.


Kompletní výsledky 7. kola italské Serie A:

Udinese - Sampdoria 4:0 (27. De Paul z pen., 66. z pen. a 85. López, 90+5. Fofana z pen.)
Janov - Bologna 0:1 (73. Palacio)
Neapol - Cagliari 3:0 (4. Hamšík, 40. Mertens z pen., 47. Koulibaly)
Lazio - Sassuolo 6:1 (45+1. a 57. Luis Alberto, 56. de Vrij, 64. a 70. Parolo, 81. Immobile z pen. - 27. Berardi z pen.)
Turín FC - Hellas Verona 2:2 (31. Falqué, 44. Niang - 90. Cerci, 90+2. Pazzini z pen.)
Spal - Crotone 1:1 (39. Paloschi - 59. Simy)
Chievo - Fiorentina 2:1 (25. a 46. Castro - 6. Simeone)
Benevento - Inter Milán 1:2 (42. D´Alessandro - 19. a 22. Brozović)
AC Milán - AS Řím 0:2 (72. Džeko, 77. Florenzi)
Atalanta - Juventus 2:2 (31. Caldara, 67. Cristante - 21. Bernardeschi, 24. Higuaín)

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články